برای بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده ابتدا باید دلیل غیر فعال شدن اکانت خود را متوجه شویم. شبکه اجتماعی اینستاگرام قانون ها و ضوابط و شرایط خاص خود را وارد و مسائلی را برای کاربران خود تعیین کرده و روی انجام درست و کامل آنها بسیار حساس است. در صورتی که کسی بخواهد این شرایط را نقض کند حتما اینستاگرام حساب او را مسدود خواهد کرد. به همین دلیل است که این درگاه از کاربران می‌خواهد که همیشه درجریان شرایط و ضوابط باشند و آنها را مورد بررسی قرار دهند و پس از آن، به‌حساب خود وارد شوند. در این مطلب از سایت ایران سوشیال درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام

بعضی وقت ها ممکن است بدون اینکه خطایی از شما سرزده باشد اکانت‌تان توسط این کمپانی بلاک یه غیر فعال شود و نیاز به بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده داشته باشند. احتمال دارد بخاطر اشتباه یا سوتفاهم خود اینستاگرام باشد، یا مثلا ممکن است محتوای زیادی رادر مدن زمان کوتاهی منتشر کرده باشید و این محتوا قابل برداشت به صورت اسپم باشد و اینستاگرام شما را غیر فعال کند. یا مثلا در زمان کوتاهی تعداد افراد بسیاری را فالو یا انفالو کنید، زیرا این کمپانی نسبت به این رفتار حساس است و به شما مشکوک خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه :  هک کردن اینستاگرام با حملات فیشینگ

دلایل غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام

با صورت کلی دلایل غیرفعال شدن حساب شما و نیازتان به بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده توسط شرکت اینستاگرام ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

 • شناسایی کردن اکانت شما به عنوان یک ربات اسپم توسط کمپانی
 • نوشتن کامنت های بسیار زیاد به صورت پشت سرهم و یا لایک کردن های زیاد و بیش از اندازه
 • رعایت نکردن حقوق کپی رایت و منتشر کردن پست های غیرقانونی و خلاف قوانین اینستاگرام
 • داشتن رفتار ربات گونه و انجام هر کاری به شکل بیشتر از حد معمول
چرا حساب اینستاگرام غیر فعال می شود؟
چرا حساب اینستاگرام غیر فعال می شود؟

اسپم شدن:

بیشتر کاربران اینستاگرام در شروع کار پیجشان، برای اینکه فالوور بیشتری دریافت کنند فعالیت هایی می کنند که اینستاگرام آنها را به عنوان اسپم به شمار می آورد. این مورد میتواند به دلیل فالو آنفالو کردن های زیاد به شکل روزانه و ارسال پیام به دایرکت های زیاد اتفاق بیافتد و اینستاگرام شما را اسپم شناسایی کند و حساب شما را غیرفعال کند.

استفاده از ربات:

ربات های اینستاگرام می توانند یکی دیگر از مواردی باشند که اینستاگرام حساب شما را غیرفعال کند و به سختی بتوانید آن را برگردانید. از این رو هرگز از ربات های اینستاگرامی استفاده نکنید.

استفاده از فالوور فیک:

یکی از کارهای اشتباه دیگری که موجب غیرفعال شدن حساب شما توسط اینستاگرام می شود، استفاده از فالوور فیک می باشد. استفاده از این مورد باعث می شود تا اعتبار پیچ شما کاهش پیدا می کند و حساب شما به مشکل بخورد.

نکته خوشحال کننده این است در هرصورت، اینکه اکانت شما بازگردانده شود احتمال بالایی دارد و جای نگرانی زیادی در این باره نیست.

پیشنهاد مطالعه :  بهترین روش ها برای فهمیدن شماره در اینستاگرام✔

بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده

قبل از اینکه مراحل بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده را شرح دهیم، لازم به ذکر است که بدانید این اقدام ها به این معنی نیستند که اکانت شما قطعا و یقینا برخواهد گشت، اما انجام این مراحل و همچنین تکرار اینها ممکن‌است بتواند احتمال بازگشت اکانت شما را تا حد زیادی بیشتر کند. به طور کلی این روند زمان مشخصی ندارد و ممکن است برای کسی 2روزه و برای کس دیگری یک ماهه جواب دهد. بهرحال بهتر است که شما شانستان را امتحان کنید.

مرحله اول در بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده:

 • اول اینستاگرام خود را باز کنید، نام کاربردی و و رمز حساب کاربری که البته حالا دیگر فعال نیست را وارد نمایید.
 • سپس روی Login کلیک فرمایید.
 • زمانی که با پیام “Your Account Has Been Disabled For …” مواجه شدید روی گزینه “Learn More” کلیک کنید.

مرحله دوم:

 • پنجره ای رو به شما باز شده است، در این صفحه که روبرویتان دارید بر روی “Let Us Know” ضربه بزنید.
 • هم اکنون در قسمت “My Instagram Was Deactivated” که گشوده شده است 2 گزینه روبرویتان قرار دارند.
 • درصورتی که حساب شما بیزینسی بوده باشد لازم است گزینه ی YES را فشار دهید و Send را بزنید
 • تما اگر اکانت شما شخصی بوده و بيزنسی نبوده است لازم میباشد گزینه ی NO را انتخاب کنید و Send را فشار دهید.

گام سوم بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده:

 • در مرحله بعدی اطلاعات و موارد خواسته شده را وارد کنید، چیزهایی مثل آی‌دی اکانت‌تان و غیره
 • در قسمت انتخاب کردن کشور محل سکونت، درست تر میباشد که United States را انتخاب فرمایید.
 • در این مرحله درصورتی که از شما خواست فایلی را آپلود نمایید، این پیغام را نادیده بگیرید.
دلایل غیر فعال شدن حساب اینستاگرام چیست؟
دلایل غیر فعال شدن حساب اینستاگرام چیست؟

گام چهارم:

 • در این مرحله از بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده، قرار است یک ایمیل از اینستاگرام دریافت نمایید. در این ایمیل از شما می‌خواهند که روی یک کاغذ با دست خط خودتان چیزهایی که در ایمیل گفته شده است مانند نام کاربری و نام خود را بنویسید و در حالی که کاغذ را در دست دارید تر خودتان عکسی بگیرید. در این تصویر لازم است که چهره‌تان حتما نمایان باشد. بعد از گرفتن عکس آن را به سرعت در جواب ایمیل ارسال فرمایید.
پیشنهاد مطالعه :  هک اینستاگرام (هک اکانت شخصی اینستاگرام “Private”)

این نمونه عکسی است که لازم است ارسال کنید :

گام پنجم بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده:

 • در  مرحله بازگردانی اکانت اینستاگرام از شما درخواست می شود که درصورتی که اکانت بیزینیسی دارید مدارک مرتبط به اکانت را عکاسی کرده و ارسال نمایید، تا تیم بررسی اینستاگرام بتواند آنها را تحلیل کنند.

نتیجه گیری

افراد زیادی هستند که در اینستاگرام با مشکل غیر فعال شدن اکانت خود مواجه شده اند. همانطور که عرض کردیم، این مشکل می تواند به دلایل متعددی همچون استفاده از فالوور فیک، ربات، لایک و کامنت یا دایرکت بیش از حد و اسپم شدن اتفاق بیافتد و اینستاگرام تشخیص دهد که فعالیت شما مخرب است. از این رو از انجام فعالیت هایی که در مطلب ذکر کردیم خودداری نمایید. در این مطلب از وب سایت ایران سوشیال، به آموزش بازگردانی اکانت اینستاگرام غیر فعال شده پرداختیم و دلایل دی اکتیو شدن آن را بیان کردیم.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور