ورود به اکانت اینستاگرام دیگراناینستاگرام امروزه یکی از مهم ترین و محبوب ترین برنامه های شبکه اجتماعی در جهان است که همه جهان از آن استفاده می کنند و در جهان طرفداران بسیار زیادی دارد. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که در ابتدا کار خود را به عنوان یک برنامه عکاسی شروع کرد اما بعد از مدتی به یک شبکه اجتماعی تبدیل شد و در بدو پیشرفت بزرگ و مهم خود توسط مارک زاکربرگ و فیسبوک خریداری شد و بعد از مدتی به مهم ترین و دوست داشتنی ترین شبکه مجازی در دنیا تبدیل شد.

امروزه میلیارد ها اکانت در اینستاگرام ساخته شده است که افراد مختلف از آنها استفاده می کنند و یکی از نگرانی های بزرگ تمامی صاحبان اکانت های اینستاگرامی، هک شدن اکانت هایشان است. این یعنی شخصی دسترسی به اکانت شما را به دست بیاورد و وارد اکانت شما شود و به فعالیت های شما نظارت داشته باشد یا حتی کار هایی را انجام دهد.

هک کردن اینستا از طریق ورود به اکانت اینستاگرام دیگران انجام می شود و در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، تلاش داریم تا شما را به طور کامل با روش های هک کردن اینستا و ورود به اکانت دیگران در اینستا آشنا کنیم و یک روش جلوگیری مهم را نیز معرفی کنیم.

هک اینستاگرام؛ راه های ورود به اکانت اینستاگرام دیگران

1: پسورد کرکینگ (Password Cracking)

کرک کردن یا شکستن پسورد یکی از کار هایی است که بسیاری از افراد به ذهنشان می رسد که برای هک کردن اکانت های مختلف انجام دهند. بیشتر برنامه های هک که دانلود می کنید تا از آنها برای هک کردن دیگران استفاده کنید، در واقع پسورد کرکر هایی هستند که تلاش می کنند پسورد دیگران را هک کنند.

پیشنهاد مطالعه :  خرید تیک آبی اینستاگرام از بازار سیاه (تیک آبی رایگان)

طرز کار پسورد کرکر ها نیز بسیار راحت است. به دو صورت کار می کنند. یا رشته های کاراکتری و عددی مختلف را در خود دارند و آنها را به نوبت امتحان می کنند. یا همه رشته های کاراکتری ممکن را تست می کنند تا به رمز برسند که این روش دوم خیلی طول می کشد و اگر شخص رمز پیچیده ای داشته باشد ممکن است تا ابد برای کرک کردن رمز او زمان نیاز باشد.

یکی از مهم ترین و بهترین ابزار های هک و کرک کردن پسورد، ترموکس است که در سیستم عامل لینوکس وجود دارد و شما می توانید به کمک آن وارد اکانت های مختلف اینستاگرام شوید و دیگران را هک کنید.

2: مهندسی اجتماعی (Social Engineering)

مهندسی اجتماعی یا Social Engineering یکی از مهم ترین موضوعات هک و امنیت است و تمامی هکر ها باید برای هک کردن اکانت های مختلف آن را بلد باشند و تمامی افراد نیز باید آن را بشناسند و مواظب آن باشند. مهندسی اجتماعی به صورت ساده یعنی شما با برقراری هر گونه ارتباطی با اشخاص دیگر؛ از جمله یک پیام تقلبی ساده یا یک رابطه پیچیده، بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورید و شخص مورد نظر خود را هک کنید. برای فهمیدن بهتر موضوع مهندسی اجتماعی می توانید به مقاله «مهندسی اجتماعی چیست؟» مراجعه کنید.

هک اینستا از طریق فیشینگ
هک اینستا از طریق فیشینگ

3: فیشینگ (Phishing)

فیشینگ یا هک از طریق جعل، یکی از مهم ترین زیرشاخه های مهندسی اجتماعی است که باید به عنوان یک کاربر، همیشه مواظب آن باشید. فیشینگ کردن یعنی فریب دادن کاربران از طریق برنامه ها و یا سایت های جعلی یا تقلبی که شما را وادار می کنند تا اطلاعات اکانت خود را در آن وارد کنید و بعد شما را از طریق اطلاعاتتان هک می کنند. به روش هک اینستا از طریق فیشینگ؛ هک اینستاگرام با صفحه جعلی نیز می گویند.

پیشنهاد مطالعه :  هکر ها چرا اینستا را هک می کنند و با هک اینستا به چه چیزی می رسند؟

برای مثال یک سایت که شبیه به سایت لاگین اینستاگرام یا یک برنامه که به شما قول افزایش فالوور را می دهد اما از شما پسورد اکانتتان را می خواهد. این برنامه ها و سایت ها توسط هکر هایی نوشته و طراحی شده اند که قصد دارند از این روش افراد مختلف را هک کنند و وارد اکانت آنها شوند و از طریق باج و اخاذی از آنها پول بگیرند. فیشینگ یکی از خطرناک ترین روش های هک است که شما همیشه باید مواظب آن باشید و حواستان به آن باشد.

4: اکسپلویت ها (Exploit)

Exploit ها دستور ها یا کد هایی هستند که باعث می شوند، شما به سیستم عامل یا اکانت مورد نظر خود، دسترسی داشته باشید. بعضی سایت ها هستند که اکسپلویت های مناسب برای هک اینستاگرام را به شما می فروشد که البته صحت عملکرد و کارایی اکسپلویت ها تایید نشده است. هکر های بسیاری از این اکسپلویت ها برای ورود به اکانت اینستاگرام دیگران استفاده می کنند.

5: کیلاگر (Key Logger)

یکی از انواع بد افزار که برای هکر ها بسیار کاربردی است و کاربرد های بسیار زیادی برای آنها دارد؛ کی لاگر ها می باشند. Key Logger ها برنامه هایی هستند که تمامی کلیک هایی که روی کیبورد انجام می شود را در فایلی سیو می کنند و به مقصد تعیین شده می فرستند. هکر ها می توانند این برنامه ها را برای شما نصب کنند و در آن شرایط تنها چیزی که نیاز دارند، این است که شما وارد اکانت خود شوید.

هک اینستا با ورود غیر قانونی
هک اینستا با ورود غیر قانونی

 روش مقابله با ورود دیگران به اکانت اینستاگرام

اگر دوست دارید تا اکانتتان به دست یک هکر هک نشود و دیگران نتوانند به هر دلیلی وارد اکانت اینستاگرام شما شوند، می توانید از دو مورد امنیتی استفاده کنید تا این موضوع را تا 90 درصد جلوگیری کنید و در مقابل آن بایستید.

  • رمز قوی: همانطور که در بخش روش های مختلف نیز گفتیم که رمز قوی می تواند باعث شود که پسورد کرکر ها به مشکل بیفتند. اگر می خواهید خیلی راحت جلوی پسورد کرکر ها را بگیرید، فقط کافی است که یک رمز قوی برای اکانت خود بگذارید. یک رمز قوی نیز به این شکل است که باید طولانی تر از 15 کاراکتر باشد و دارای حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد و کاراکتر های خاص باشد.
  • تاثید دو مرحله ای: Two Step Verification یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که بسیاری از شبکه های اجتماعی دارند و در صورتی که آنها را برای اکانت خود فعال کنید، باید برای ورود به اکانت خود، به جز پسورد، باید کدی که برای شما ارسال می شود را نیز وارد کنید تا بتوانید وارد اکانت شوید. اگر این قابلیت را فعال کنید، هکر ها باید جدا از به دست آوردن پسورد شما این کد را نیز به دست بیاورند که غیر ممکن است مگر با کمک هک کردن گوشی شما و دسترسی به پیام هایتان.
پیشنهاد مطالعه :  آموزش هک اینستا با پایتون با بهترین روش

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با روش های مختلف ورود به اکانت اینستاگرام دیگران آشنا کنیم و روش های مقابله با آن را نیز برای شما توضیح دهیم.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور