پیگیری هک اینستاگرام: اینستاگرام امروزه یکی از مهم ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که همه ما در آن یک یا دو اکانت برای خود داریم. در اینستاگرام ما عکس و فیلم های مورد علاقه خودمان را به اشتراک می گذاریم، عکس ها و فیلم های دوستان و آشنایان خود در اینستاگرام را می بینیم، محتوا های مختلف سرگرمی، آموزشی، جالب یا علمی پیج های مختلف را نیز می توانیم دنبال کنیم و از آن لذت ببریم.
اینستاگرام همچنین در چند سال اخیر به یک منبع درآمد برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. بسیاری از افراد کسب و کار های خود را در اینستاگرام به نمایش می گذارند و با تبلیغ کار خود در اینستاگرام برای خود مشتری جذب می کنند و برخی دیگر به واسطه فالوور های زیادشان در اینستا، مشغول انجام دادن تبلیغات مختلف می باشند.
اما یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از افراد رخ داده است و ممکن است برای شما نیز رخ بدهد این است که اکانت اینستاگرام شما به دلایل مختلف هک شود. از این طریق فرد هکر می تواند به فعالیت های شما در دنیای مجازی نظارت و کنترل داشته باشد یا بدتر قصد تخریب شما یا کار شما را داشته باشند. هک اینستاگرام یکی از ترس های همه افراد در اینستاگرام است و بسیاری نگران این موضوع می باشند.
اما اگر در اینستاگرام هک شدیم باید چکار کنیم؟ چقدر می تواند این موضوع برای ما خطرناک باشد؟ آیا روشی برای پیگیری هک اینستاگرام وجود دارد؟ در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا شما را به طور کامل با این موضوع و روش و نکات مختلف برای پیگیری هک اینستاگرام، آشنا کنیم.

هک اینستاگرام؛ چطور اینستاگرام هک می شود؟

اینستاگرام نیز مانند بسیاری از شبکه برنامه های دیگر یک شبکه اجتماعی است و همانطور که همه می دانید، هیچ سیستمی در دنیا غیر قابل هک نیست! سرور اینستاگرام از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و نفوذ به آن از کار هایی است که شاید احتمال وقوع آن 0.1% باشد. اما هک اینستاگرام وجود دارد و شما باید مراقب آن باشید. چون در هک اینستاگرام این اکانت شماست که هک می شود نه سرور اینستاگرام و در واقع این کلاینت هکینگ می باشد. یعنی نفوذ به اکانت شما، از طرف اکانتتان نه از طرف سرور اینستا.
هک شدن اینستاگرام یکی از موضوعاتی است که شما باید حتما مواظب آن باشید. روش های مختلفی برای هک کردن اینستاگرام یک شخص وجود دارد که می توانید در مقاله «هک اینستاگرام 2023» برخی از مشهور ترین آنها را بشناسید. ولی نکته مهم این است که شما باید برای افزایش امنیت اینستاگرام خود تلاش کنید و امنیت اکانت خود را بالا ببرید. برای دانستن روش های این کار و امن تر کردن اکانتتان نیز می توانید به مقاله «افزایش امنیت اینستاگرام» مراجعه فرمایید.

پیشنهاد مطالعه :  گرفتن تیک آبی اینستاگرام در چند ثانیه (هک تیک آبی اینستا)

هک اینستا و روش های افزایش امنیت آن

هک اینستا و روش های افزایش امنیت آن

پیگیری هک اینستاگرام؛ اگر در اینستا هک شدیم، چکار کنیم؟

تصور کنیم که خدایی نکرده اکانت شما در اینستاگرام هک شده است. به نظر شما اولین کاری که باید انجام دهید چیست؟ درست حدس زدید؛ شما در وهله اول باید به نحوی متوجه شوید که اکانت شما هک شده. تا متوجه این موضوع نشوید، نمی توانید مشکل خودتان را حل کنید. بعد از اینکه از طریق نشانه های مختلف فهمیدید که اکانت شما هک شده، باید برای بازگردانی آن تلاش کنید. می توانید نشانه های هک شدن اینستاگرام و روش های بازیابی پیج را در مقاله «بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام» بخوانید.
اما یک موضوع مهم تکلیف هکری که شما را هک کرده چه می شود؟ اگر یک بار توانسته شما را در اینستا هک کند، آیا توانایی انجام دوباره این کار را ندارد؟ نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید این است که شما این توانایی را دارید که هک شدن خود در اینستاگرام را به کمک مراجع قانونی پیگیری کنید و این می تواند بهترین گزینه شما باشد.
شما میتوانید برای اینکه فکر می کنید یا مطمئن شده اید که شخصی اکانت شما را هک کرده است، به مراجع قضایی مثل پلیس فتا مراجعه کنید و برای این مشکل خود، کمک بخواهید. شما میتوانید از شخص هکر شکایت کرده و این کار را انجام دهید تا ضرر های وارده به خود راجبران کنید و از رخ دادن دوباره این اتفاق جلوگیری کنید.

نحوه شکایت در جرایم رایانه ای

برای شکایت از جرائم رایانه ای مثل هک شدن گوشی یا هک شدن اکانت اینستاگرام، شما می توانید با شرح شرایط خود و درج آن در فرم های مخصوص، شکایت خود را در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت برسانید. سپس این شکایت به دادسرای ویژه جرائم کامپیوتری ارجاع می شود و با پیگیری شکایت در آن، مرجع قضایی دستور تحقیقات را به پلیس فتا می دهد و از اینجا پرونده روند طبیعی خود را طی می کند.
نکته مهم درباره جرائم رایانه ای این است که صرفا نفوذ و دسترسی بدون اجازه و غیر قانونی به اکانت یا سیستم شما، جرم شناخته می شود و رسیدن آسیب یا ضرر به شما یا کسب و کارتان شرطی برای جرم شناخته شدن این فعالیت نیست. در ادامه قصد داریم تا برخی از مهم ترین جرائم اینترنتی و رایانه ای و مجازات آنها را برای شما شرح دهیم.
شکایت و مجازات جرائم الکترونیکی

پیشنهاد مطالعه :  هک کردن اینستاگرام با حملات فیشینگ

شکایت و مجازات جرائم الکترونیکی

با مجازات جرائم کامپیوتری آشنا شوید!

 • مجازات هک اینستاگرام: هک کردن و نفوذ غیرقانونی به اکانت اینستاگرام مجازاتی از 91 روز تا یک سال حبس یا جزای نقدی 500 هزار تومانی تا 2 میلیون تومانی دارد.
 • مجازات جعل رایانه ای: کار هایی مانند تغییر یا ایجاد داده های قابل استناد یا تغییر داده ها یا علائمشان در کارت های حافظه، جعل رایانه ای حساب می شوند و از 1 تا 5 سال حبس یا 2 تا 10 میلیون تومان جزای نقدی دارند.
 • مجازات تخریب اینترنتی: انواع تخریب و خراب کردن اطلاعات در رایانه اشخاص دیگر از 6 ماه تا 2 سال حبس یا از 1 تا 4 میلیون تومان جزای نقدی دارد.
 • مجازات اخلال رایانه ای: هر گونه وارد کردن، انتقال، پخش یا حذف کردن، متوقف کردن، دستکاری یا تخریب داده ها، از 6 ماه تا 2 سال حبس یا جزای نقدی 1 تا 4 میلیون تومانی دارد. مجازات این مورد با مجازات تخریب رایانه ای به یک شکل است.
 • مجازات سرقت رایانه ای: انواع و اقسام سرقت های رایانه ای، از 91 روز تا 1 سال حبس یا جزای نقدی از 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان دارد.
 • مجازات کلاهبرداری اینترنتی: هر کس به طور غیر مجاز وارد سامانه های رایانه ای مختلف شود و به مرتکب کلاه برداری های مختلف اینترنتی شود، از 1 تا 5 سال حبس یا دو تا 10 میلیون جزای نقدی، مجازات وی خواهد بود.
 • مجازات فساد و فحشا در اینترنت: مجازات نگهداشتن یا توزیع هرگونه محتوای مستهجن، از 91 روز تا 2 سال حبس یا از 500 هزار تومان تا 4 میلیون تومان جزای نقدی دارد. هر گاه این محتویات برای کمتر از 10 نفر ارسال شود، مرتکب به 100 هزار تومد تا 500 هزار تومن جزای نقدی محکوم می شود. اگر هم نگهداری و توزیع این کار شخص باشد و به طور سازمان یافته آن را انجام دهد، شخص به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم می شود. (محتویات مستهجن نیز هر گونه تصویر، صوت، متن یا ویدیو که بیانگر برهنگی کامل زن یا مرد باشد یا آمیزش و عمل جنسی را نشان دهد گفته میشود.)
پیشنهاد مطالعه :  هک اینستاگرام با hydra (آموزش کامل hydra)

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با موضوع پیگیری هک اینستاگرام و روند انجام این کار و مجازات جرائم مختلف رایانه ای آشنا کنیم. امیدواریم که توانسته باشیم محتوای مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

سوالات متداول

نحوه شکایت در جرایم رایانه ای به چه صورت می باشد؟

می توانید با شرح شرایط خود و درج آن در فرم های مخصوص، شکایت خود را در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت برسانید.

بهترین راه برای جلوگیری از هک اینستاگرام چیست؟

فعال کردن تاییدیه دو مرحله ای

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور