هک واتساپ جدید: هک واتساپ یکی از دسته چیز هایی است که امروزه افراد بسیار زیادی به دنبال آن هستند که از طریق راه هایی به اکانت واتساپ دیگران دسترسی داشته باشند. یا برخی دیگر از افراد، همواره به دنبال این هستند که راه های جدید هک واتساپ را بشناسند تا بتوانند در برابر آن از خود مقاومت نشان دهند. به هر حال واتساپ برنامه پیامرسانی است که حداقل 90 درصد از ما از آن استفاده می کنیم و برایمان مهم است که در آن هک نشویم.

دانستن روش های مختلف هک واتساپ، یکی از مهم ترین چیز هایی است که باید در دنیای خطرناک و دیجیتال امروزی آن را بشناسید. این می تواند برای شما دو سود بزرگ داشته باشد. یک اگر در شرایط نیاز شد که اکانت کسی را هک کنید؛ برای مثال نیاز داشتید روی حساب واتساپ فرزندتان کنترل داشته باشید، بتوانید این کار را انجام دهید.

دومین مزیت دانستن روش های هک واتساپ و مخصوصا روش های جدید و به روز این است که شما می توانید راه های مقابله با آن را نیز یاد بگیرید و بتوانید جلوی این روش ها را بگیرید. در ادامه این مطلب در سایت ایران سوشیال؛ مجله امنیت فضای مجازی، قصد داریم تا درباره برخی از جدید ترین روش های هک واتساپ صحبتی داشته باشیم تا بتوانید امنیت اکانت واتساپ خود را بالاتر ببرید.

واتساپ؛ پیام رسان محبوب

یکی از محبوب ترین پیام رسان های حال حاضر جهان، نرم افزار واتساپ است. واتساپ، نرم افزاری است که در سال 2009 به وجود آمد و کار خود را به عنوان یک پیام رسان شروع کرد. این پیام رسان در ابتدای کار خود، خیلی کیفیت بالایی نداشته و بسیاری از افراد استفاده از پیام رسان های دیگر را ترجیح می دادند. اگر یادتان باشد، ما ایرانی ها نیز در آن زمان، از وایبر و لاین برای ارسال پیام های خود استفاده می کردیم.

روند پیشرفت واتساپ نیز در آن سال ها کند بود، اما ادامه داشت و افراد از اپلیکیشن با پتانسیل بالای خود، دست بر نمی داشتند. تا اینکه مارک زاکربرگ؛ مدیر عامل فیسبوک نیز پتانسیل آنها را شناسایی کرد و واتساپ را خرید و زیرمجموعه شرکت خود کرد. پس از این اتفاق شمار کاربران واتساپ بسیار بالا رفت و در حال حاضر، واتساپ بیشتر از 2 میلیارد کاربر دارد.

پیشنهاد مطالعه :  Account Suspended

یکی از نقاط قوت واتساپ بعد از خریده شدن توسط فیسبوک، امنیت بالایش است که توسط سرمایه و دانشی که از طریق Facebook در اختیارشان قرار گرفت، به اینجا رسید. در واقع واتساپ در حال حاضر یک اپلیکیشن پیام رسان با امنیت بسیار بالاست. اما باز هم روش هایی برای هک واتساپ وجود دارد که باید مواظب آنها باشیم.

روش های به روز هک واتساپ

روش های به روز هک واتساپ

هک واتساپ جدید؛ چند روش به روز را بشناسید.

1: مهندسی اجتماعی

شاید مهندسی اجتماعی یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین روش های هک در جهان باشد، ولی از آنجایی که هر کسی آن را به شیوه خود انجام می دهد و از روش خودش جلو میرود، جایگاه اول در مقاله را به خود اختصاص داده است.

مهندسی اجتماعی، یکی از مهارت هایی است که در گذشته در رشته هایی همچون رشته جامعه شناسی آموخته می شد که پس از مدت کوتاهی وارد رشته هک نیز شد. Social Engineering در واقع به این معناست که شما بتوانید از طریق برقراری ارتباط با شخصی، روی رفتار وی تاثیر بگذارید یا اطلاعات مورد نیاز خود را از او به دست آورید.

یکی از مهم ترین نکات در مهندسی اجتماعی، کسب اعتماد شخص است. اما از آنجایی که بسیاری از آدم ها چه ساده و چه سخت، به هر حال، در آخر به اشخاص مختلف اعتماد می کنند، این روش معمولا جواب می دهد و یکی از خطرناک ترین روش های هک در دنیا شناخته شده است. هک شدن اکانت سلبریتی ها در توییتر، یکی از بزرگترین جنجال ها در چند سال اخیر بود که توسط مهندسی اجتماعی مدیریت و انجام شد. اگر دوست دارید تا اطلاعات بیشتری راجع به هنر فریب کسب کنید، می توانید به مقاله «مهندسی اجتماعی» در سایت ایران سوشیال نیز سری بزنید.

آشنایی با مهندسی اجتماعی و حملات فیشینگ

آشنایی با مهندسی اجتماعی و حملات فیشینگ

2: فیشینگ

فیشینگ یا تله گذاری نیز یکی دیگر از روش هایی است که تقریبا قدیمی محسوب می شود، اما از آنجایی که شاخه ای از شاخه های گسترده Social Engineering محسوب می شود و بسیار خطرناک است، در لیست امروز ما دیده می شود.

فیشینگ یا تله گذاری به این معناست که شما بتوانید شخصی را فریب دهید که اطلاعات ورود به اکانت خود را در صفحه مورد نیاز شما وارد کند. البته یکی از ویژگی های واتساپ این است که یوزرنیم و پسورد ندارد و این خطر حملات فیشینگ در واتساپ را کم می کند، اما از آنجایی که احتمال انجام آن به روش های دیگری هم هست، باید حواستان به این مورد نیز باشد.

پیشنهاد مطالعه :  آشنایی با 15 فیلتر شکن واتساپ قوی(معرفی پروکسی قوی تلگرام)

برای مثالی کوتاه برای فیشینگ، تصور کنید میخواهید، اکانت توییتر فردی را هک کنید. شما می توانید با درست کردن یک صفحه ورود تقلبی و مجاب کردن شخص به ورود از طریق آن، به Username و Password شخص دسترسی پیدا کنید.

در واتساپ و برخی دیگر از پیامرسان ها مانند تلگرام یا سیگنال، این امکان وجود ندارد. اما همانطور که گفته شد، مهندسی اجتماعی یک چیز کاملا شخصی است که ممکن است توسط راه های خلاقانه انجام شود. شما در هر صورت باید مراقب هک شدن در واتساپ باشید.

هک واتساپ از طریق دسترسی به ویس میل ها

هک واتساپ از طریق دسترسی به ویس میل ها

3: هک از طریق ویس میل ها

یکی از جدید ترین راه های هک واتساپ، هک از طریق ویس میل هاست. این یکی از راه هایی است که به تازگی برخی از هکر ها از آن استفاده می کنند که شما باید مراقب آن باشید. این روش یکی از جدید ترین روش هایی است که توسط شرکت انگلستانی Sophos و در مجله Naked Security از آن پرده برداری شد تا افراد آن را بشناسند.

همانطور که می دانید واتساپ برای ورود به اکانت، یک کد 6 رقمی را برای شما ارسال می کند و اگر مشکلی در ارسال آن به وجود بیاید یا کد را دوباره ارسال می کند و یا کد را از طریق تماس تلفنی به شما میگوید. هکر ها در این روش در ابتدا خود را به عنوان یک مخاطب در پیام رسان شما معرفی می کنند، برای مثال به شما پیام می دهند و خود را یک دوست یا حتی یک غریبه جا میزنند.

بعد در شب که مطمئن هستند که شما به گوشی خود دسترسی ندارید یا در واقع از آن استفاده نمی کنید (که امروزه برای خیلی از ما این موضوع صدق نمی کند!) تلاش می کنند تا به اکانت شما وارد شوند. بعد از ارسال شدن کد 6 رقمی، گزینه تماس تلفنی را انتخاب می کنند. شما در شب به تلفن خود جواب نمی دهید و کد 6 رقمی، در ویس میل های شما قرار می گیرد.

هکر در این مرحله از یکی از باگ های نقص های فنی در مخابرات استفاده کرده و وارد بخش ویس میل های شما می شود و به ویس میل شما دسترسی پیدا می کند. در این مرحله به راحتی کد را وارد کرده و شما را به راحتی آب خوردن هک می کند. معمولا بعد از هک کردن؛ هکر ها تایید دو مرحله ای را فعال می کنند شما صبح که از خواب بیدار می شوید، نمی توانید وارد اکانت خود شوید.

پیشنهاد مطالعه :  هک واتساپ به روش ساده

تایید دو مرحله ای در افزایش امنیت واتساپ

تایید دو مرحله ای در افزایش امنیت واتساپ

تایید دو مرحله ای؛ فرشته نجات شما

در بخش آخر روش سوم هک توضیح دادیم که هکر ها معمولا با فعال کردن تایید دو مرحله ای، جلوی ورود شما به اکانت خودتان را می گیرند. شما هم می توانید با فعال کردن تایید دو مرحله ای جلوی ورود دیگران به اکانت خود را بگیرید و این یکی از بهترین روش های افزایش امنیت واتساپ و دیگر شبکه های اجتماعی است؛ اکانت خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

سخن پایانی

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی تلاش داشتیم تا شما را با برخی از روش های جدید و خطرناک هک آشنا کنیم. امیدواریم که این محتوا برای شما کاربرد داشته باشد و بتوانید با شناخت این روش ها، احتمال هک شدن خودتان را در واتساپ پایین بیاورید. بهترین پیشنهاد ما به شما، فعال کردن تایید دو مرحله ایست که امنیت شما را تا 95% بهبود می بخشد.

«اطلاعیه ی مهم»
با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.
آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.
با تجدید احترام

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور