تا به حال به فکر استعلام شماره موبایل با کد ملی بوده اید؟ می دانید چه زمانی باید این کار را انجام دهید؟ در این رابطه باید بگوییم که متاسفانه این روزها کلاهبرداری و سودجویی در این زمینه بسیار زیاد شده است، به این صورت که برخی از افراد با جعل هویت اقدام به سوء استفاده از سیم کارت های دیگران می کنند. بنابراین اگر در گذشته مجبور بوده اید که تعداد زیادی سیم کارت خریداری کنید و یا نمی دانید که چند سیم کارت به نام شما فعال است، توصیه می کنیم برای یادگیری نحوه استعلام شماره موبایل هر اپراتور با کد ملی تا پایان این  مقاله از سایت ایران سوشیال با ما همراه باشید تا شما را با پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی آشنا کنیم.

چرا باید از تعداد سیم کارت های فعالمان استعلام بگیریم؟

حتما تا به امروز اخبار مرتبط با کلاهبرداری و سوء استفاده از سیم کارت، آن هم با هویت های جعلی به گوشتان رسیده است. البته این روزها اپراتورها تمهیدات امنیتی ویژه ای را در نظر گرفته اند، اما با این حال ممکن است باز هم این اتفاقات پیش بیاید، بنابراین پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی برای هر شخصی که در گذشته تعداد زیادی سیم کارت داشته است و یا تا به حال در جریان این که چه شماره هایی به نامش می باشد اطلاعی ندارد، ضروری است که از تعداد آنها استعلام بگیرد، تا هیچ سوء استفاده ای پیش نیاید. بنابر اهمیت این موضوع در این مطلب به طور کامل نحوه استعلام شماره موبایل با کد ملی را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

چرا باید از تعداد سیم کارت های فعالمان استعلام بگیریم؟

آموزش نحوه استعلام شماره موبایل با کد ملی

همانطور که می دانید در حال حاضر چندین اپراتور برای خدمات تلفنی در دسترس می باشد. سیم کارت های خریداری شده از هر اپراتور، به راحتی و با یک روش یکسان(البته بدین منظور روش های متفاوتی وجود دارد که برای تمامی اپراتورها قابل استفاده است.) قابل پیگیری می باشند. بنابراین اگر فرد محتاطی هستید و می خواهید از نگرانی های خود بکاهید، می توانید از روشی که برای پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی در ادامه توضیح می دهیم؛ استفاده نمایید.

آموزش نحوه استعلام شماره موبایل با کد ملی

استعلام شماره موبایل با کد ملی از طریق پیامک:

یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش ها برای استعلام تعداد سیم کارت فعال، استفاده از سامانه پیامکی است. بدین منظور شما می بایست، کد ملی خود را به سرشماره 3000504901 یا 3000150 ارسال نمایید. با انجام این کار در صورتی که شماره ای با کد ملی شما ثبت شده باشد(در هر اپراتوری) اطلاعات آن به شماره موبایل شما پیامک می گردد.

پیشنهاد مطالعه :  مهندسی اجتماعی چیست؟ شناخت خطرناک ترین روش هک و مقابله با آن

البته توجه داشته باشید در این روش برای پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی باید شماره ای که با آن پیامک را ارسال می کنید با کد ملی شما ثبت شده باشد. نکته قابل ذکر دیگر نیز این است که، در این پیامک تنها تعداد سیم کارت ها مشخص می شود نه شماره دقیق آنها؛ در صورتی که در این تعداد مغایرتی مشاهده نمودید، می بایست با کارت شناسایی خود به دفاتر اپراتورهای تلفن همراه مراجعه نمایید.

استعلام شماره موبایل با کمک کد ملی به صورت اینترنتی:

اگر می خواهید روند رسیدگی به استعلام شماره موبایل با کد ملی شما سریع تر انجام شود، پیگیری آنلاین بهترین گزینه است. با استفاده از این روش می توانید به راحتی و تنها با چند کلیک از تعداد سیم کارت هایی که به نام شما ثبت گردیده است، مطلع گردید. برای انجام این کار ابتدا باید وارد سامانه استعلام سرویس مخابراتی شوید؛ سپس با پاسخ به سوالات مطرح شده در هر مرحله تعداد سیم کارت های فعال شما از طریق Cra به شما پیامک می شود. توجه داشته باشید در این روش نیز باید سیم کارت فعالی به نامتان داشته باشید.

استعلام شماره موبایل با کمک کد ملی به صورت اینترنتی:

مراحل انجام پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی از طریق سایت 

ورود به سامانه سازمان تنظیم مقررات

 1. تیک زدن موارد مرحله اول در صورت تایید برای ورود به گام دوم.
 2. تکمیل فرم احراز هویت برای پيدا كردن شماره تلفن از طريق كد ملي ( اتباع خارجی نیز می توانند با استفاده از شماره کارت شناسایی خود از این سامانه استفاده نمایند.)
 3. پس از تکمیل فرم، اطلاعات گزینه تایید را زده تا پیامک مربوطه به شماره همراه وارد شده توسط شما ارسال گردد.
پیشنهاد مطالعه :  شکستن رمز فایل زیپ (4 روش تضمینی هک پسورد فایل های فشرده)

نرم افزار پيدا كردن شماره موبایل با كد ملي

یکی از راهکار های دیگری که می توانید با استفاده از آن از تعداد سیم کارت های خود مطلع گردید استفاده از اپلیکیشن اپراتور مورد نظر است. از طریق این اپلیکیشن می توانید جدای از استعلام شماره موبایل به صورت غیر حضوری می توانید با کد ملی این کار را به راحتی انجام دهید.

اگر از مشترکین همراه اول یا ایرانسل هستید، می توانید به راحتی با دانلود نرم افزار همراه من یا ایرانسل من اقدام به پيدا كردن شماره موبایل با كد ملي را انجام دهید. در این روش استعلام تمامی رقم شماره ها به نمایش گذاشته نمی شود.(3 شماره وسط ستاره دار است)برنامه استعلام سیم کارت با کد ملی هر اپراتور متفاوت است و شما می توانید برای دانلود آن از وب سایت اپراتورها استفاده کنید.

مراحل انجام پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی از طریق سایت 

در صورت مغایرت در استعلام شماره موبایل شما با کد ملی چه باید کرد؟

در صورتی که به هریک از روش های نام برده شده، تعداد سیم کارت های خود را استعلام گرفتید و متوجه وجود مغایرت در استعلام شماره موبایل با کد ملی شدید، بهترین کار مراجعه به دفاتر اصلی اپراتور مورد نظر می باشد. در دفاتر اپراتورها شما می توانید با انجام مراحل احراز هویت، تقاضا کنید تا تعداد سیم کارت های به نام شما با شماره دقیق به شما اطلاع داده شود و با انجام مراحل قانونی از سیم کارت هایی که به نام شما است اما شخص دیگری از آن استفاده می کند، از شما سلب مالکیت گردد. در این زمینه در صورتی که با مشکلی مواجه شدید، می توانید با استفاده از سامانه تنظیم مقررات شکایتی نیز ثبت کنید.

در صورت مغایرت در استعلام شماره موبایل شما با کد ملی چه باید کرد؟

استعلام شماره موبایل با کد ملی از طریق کد دستوری

کد دستوری نیز یکی دیگر  از سامانه های استعلام و پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی است که کاربران اپراتورهای مختلف می توانند جهت اطلاع از تعداد خطوط خود از آن استفاده نمایند. در ادامه کد دستوری مربوط به هر اپراتور آورده شده است:

ایرانسل

مشترکین ایرانسل می توانند با استفاده از کد دستوری*80# به راحتی و در عرض چند دقیقه از تعداد سیم کارت های خود مطلع گردند.

پيدا كردن شماره همراه اول با کد ملی

در حال حاضر همراه اول کد دستوری برای استعلام شماره موبایل با کد ملی در  نظر نگرفته است و مشترکین این اپراتور باید از اپلیکیشن استفاده کنند.

پيدا كردن شماره تلفن همراه رایتل با کد ملی

مشترکین خطوط رایتلی می بایست جهت استعلام تعداد سیم کارت های خود از کد دستوری*211# استفاده نمایند.

پیشنهاد مطالعه :  انواع الگوریتم رمزنگاری در شبکه های اجتماعی

نکات مهم در رابطه استعلام شماره موبایل با کد ملی

 • توجه داشته باشید با توجه به در دسترس بودن روش های مختلف برای استعلام تعداد سیم کارت، در صورت بروز مشکل بی اطلاعی از وجود سیم کارت قابل قبول نبوده و تمامی مسئولیت تخلفات صورت گرفته به عهده شخص مالک می باشد.
 • بهترین و دقیق ترین روش برای آگاهی از پيدا كردن شماره موبایل با كد ملي مراجعه به دفاتر اپراتورها می باشد.
 • مالک می تواند در صورتی که اطمینان دارد سیم کارتی را خریداری ننموده است، برای پیگیری از شخص خریدار و متصدی فروش سیم کارت شکایت کند.
 • با استفاده از روش های نام برده شده مانند نرم افزار پيدا كردن شماره موبایل با كد ملي، فقط می توانید از تعداد سیم کارت ها مطلع گردید و جهت غیرفعال سازی آنها باید حضورا به دفاتر پیشخوان و مراکز اپراتورها مراجعه نمایید.
 • استعلام شماره موبایل با کد ملی هر 10 روز یکبار برای کاربران امکان پذیر می باشد.

سلب امتیاز سیم کارت های اپراتورهای مختلف

پس از استعلام شماره موبایل با کد ملی موضوع مهم دیگری که وجود دارد، سلب امتیاز سیم کارت هایی است که متعلق به شما است اما در دسترس شما نیست. شما کاربران عزیز می توانید در صورت نیاز شماره هایی که به نامتان است را به طور کامل از مالکیت خود سلب یا دوباره آن برای خود فعال کنید. تنها راه فعال سازی یا سلب امتیاز سیم کارت ها تنها راه موجود مراجعه به دفاتر پیشخوان(در صورتی که شماره موبایل را دارید، تنها جهت دریافت مجدد) و یا نمایندگی های معتبر هر اپراتور است.

سلب امتیاز سیم کارت های اپراتورهای مختلف

پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی با یک کلیک!!

امروزه با توجه به افزایش تعداد اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفنی، افراد زیادی اقدام به خرید سیم کارت های مختلف می نمایند. برخی اوقات این سیم کارت ها رایگان نیز عرضه می شوند! اما توصیه ما این است؛ هر چند وقت یکبار، تعداد سیم کارت های خود را استعلام بگیرید و مراقب خطوطی که به نامتان است باشید. استعلام شماره موبایل با کد ملی از آن جهت حائز اهمیت است که می تواند در جلوگیری از سوء استفاده های هویتی جلوگیری کند. در این مطلب تمامی روش های موجود برای پيدا كردن شماره تلفن همراه با کد ملی، نرم افزار پيدا كردن شماره موبایل با كد ملي و استعلام شماره تلفن با کد ملی معرفی گردید. شما می توانید در صورت نیاز از یکی از روش های بالا استفاده نمایید. در صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه با وبسایت ایران سوشیال ارتباط باشید.

منبع: countrycode.org

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور