پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره امکان پذیر است؟ شاید این سوال خیلی از افراد باشد که دنبال یک شخص خاصی میگردند که شماره و آیدی از آن ندارند. تلگرام یکی از اپلیکیشن های پرطرفدار در ایران می باشد که با بروزرسانی هایی که هر بار در آن صورت می گیرد امکانات بهتری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. پیدا کردن افراد در تلگرام یکی از امکانات ویژه ی این اپلیکیشن می باشد که کاربران تلگرام مدت ها منتظر آن بودند. در این مطلب از سایت ایران سوشیال شما را با این قابلیت بیشتر آشنا می کنیم. 

پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره

شبکه اجتماعی تلگرام در بروزرسانی جدید خود ویژگی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که توسط آن می توانید بدون نیاز به ایدی و شماره تلفن به پیدا کردن افراد در تلگرام بپردازید. این ویژگی جدید تلگرام مانند وی چت می باشد. در این روش شما می توانید به پیدا کردن افراد در تلگرام بپردازید. در صورتی که این افراد در محدوده ی نزدیک شما قرار داشته باشند. در مرحله ی اول باید اپلیکیشن تلگرام خود را با جدیدترین نسخه به روز رسانی کنید.

سپس در بخش تنظیمات تلگرام وارد قسمت Contacts شوید و وارد گزینه ی اضافه کردن افراد نزدیک بشوید. برای پیدا کردن افراد در تلگرام باید دسترسی به موقعیت مکانی خود را روشن کنید؛ بهترین کار این است که بعد از فعال کردن گزینه ی اضافه کردن افراد نزدیک پیام دسترسی به موقعیت مکانی را هم فعال کنید. اگر قبلا موقعیت خود را برای شخصی فرستاده اید یا گزینه ی لوکیشن فعال است دیگر پیغام فعال کردن لوکیشن برای شما ارسال نخواهد شد. چند دقیقه باید صبر کنید سپس افراد نزدیک به لوکیشن شما در بالای صفحه نشان داده می شود و اما گروه ها و کانال های نزدیک به شما در پایین تلگرام نشان داده می شوند.

پیدا کردن افراد در تلگرام بدون آیدی

جدای از روش پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره یکی از روش های پیدا کردن افراد در تلگرام بدون آیدی استفاده از شماره تلفن آن ها می باشد. با وارد کردن شماره ی تلفن شخص در قسمت مخاطبین تلگرام می توانید به راحتی آیدی شخص را در تلگرام پیدا کنید. بدین صورت که زمانی که اپلیکیشن تلگرام را باز کردید به قسمت مخاطبین تلگرام مراجعه کنید سپس با لمس شماره مورد نظر آیدی و صاحب شماره تلفن را پیدا می کنید. برخی از افرادی که در ایران پوسته هایی از تلگرام را ارائه می دهند؛ امکاناتی را نیز به این اپلیکیشن اضافه کرده اند. به عنوان مثال برخی از پوسته ها مجهز به بخشی به نام آیدی یاب هستند. نحوه کار با آن به این صورت است:

  • ابتدا با ورود به قسمت تنظیمات پوسته تلگرام گزینه ی ایدی یاب را انتخاب کنید.
  • سپس آیدی مورد نظر خود را در این قسمت تایپ کنید.
  • اگر آیدی مد نظر شما درست باشد آیدی به رنگ سبز می شود یا شاید چندین آیدی نزدیک به آیدی مدنظرتان برای شما نمایش داده شود.
  • در صفحه ی اصلی اپلیکیشن تلگرام گزینه ی جستجو وجود دارد که می توانید توسط آن کانال یا ربات تلگرامی مد نظرتان را پیدا کنید اما این روش برای پیدا کردن افراد در تلگرام موثر نیست.

پيدا كردن افراد در تلگرام با ایدی عددی

گاهی اوقات شما شماره ی دوست خود را گم می کنید یا به هر دلیلی در گوشی خود ذخیره ندارید، در این صورت می توانید با استفاده از Username فرد مورد نظر خود را در تلگرام پیدا کنید.گاهی اوقات تمایل دارید فرد خاصی شما را در تلگرام اد کند اما به شماره ی شما دسترسی نداشته باشد در این صورت استفاده از Username بسیار کاربردی است. برای پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله ی Username کافی است نام کاربری یا آیدی فرد را بدانید.

پیشنهاد مطالعه :  انواع الگوریتم رمزنگاری در شبکه های اجتماعی

پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره: در این صورت در قسمت ذره بین تلگرام آیدی شخص را تایپ می کنید و بعد از چند ثانیه تصویر فرد در تلگرام مشخص می شود و بدین ترتیب شما می توانید با او ارتباط برقرار کنید. یک روش دیگر برای پیدا کردن افراد در تلگرام با آیدی این است که از مرورگر نصب شده در گوشی خود استفاده کنید بدین ترتیب بعد از باز کردن مرورگر آدرس تلگرام و آیدی شخص را تایپ می کنیم به عنوان مثال Sara 55 اگر آیدی درست باشد صفحه ای برایتان باز می شود که می توانید برای فرد مورد نظر در آن صفحه پیام بنویسید و ارسال کنید بدین ترتیب اپلیکیشن تلگرام به صورت خودکار اجرا می شود.

آیدی عددی تلگرام چیست؟

در دنیای واقعی همه ی ما با یک کدملی یا شماره شناسنامه شناخته می شویم در محیط مجازی نیز هر فردی دارای یک کد یکتا غیر تکراری می باشد که با آن کد در محیط مجازی شناسایی می شود. بنابراین هر فردی که در تلگرام عضو می شود یک آیدی عددی دارد. با توجه به چت های موجود در تلگرام پی وی، گروه، کانال و سوپر گروه هر یک با یک آیدی عددی مشخصی از دیگری تفکیک می شود.

تفاوت نام کاربری و آیدی عددی در این است که نام کاربری توسط شخص قابل تغییر است اما آیدی عددی غیر قابل تغییر است .همانطور که گفته شد نام کاربری اجباری نیست اما آیدی عددی اجباری می باشد و چنانچه شماره ی فردی را نداشته باشید و آن شخص نام کاربری خود را تغییر دهد از طریق ربات تلگرام می توانید با آیدی عددی فرد در ارتباط باشید.

ساختن گروه در تلگرام به کمک لوکیشن

جدای ار روش پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره می توانید اقدام به ساختن گروه با توجه موقعیت مکانی خود کنید. برای ساختن گروه در تلگرام با استفاده از افراد نزدیک به مکان شما باید بعد از وارد شدن به گزینه ی اضافه کردن افراد نزدیک گزینه ی دیگری را نیز فعال کنید. نام این گزینه ایجاد گروه بر اساس موقعیت مکانی می باشد.

پیشنهاد مطالعه :  چگونه از هک گوشی خارج شویم؟(کد لغو هک گوشی سامسونگ و ios)

سپس گزینه ی شروع را می زنید و یک نام برای گروه خود تعیین می کنید ، یک تصویر هم در صورت تمایل برای آن در نظر می گیرید. گروه بر اساس لوکیشن تعیین شده در بخش تنظیمات تشکیل می شود. در این گروه صرفا افرادی می توانند حضور پیدا کنند که در آن موقعیت مکانی حضور داشته باشند.

این قابلیت جدید تلگرام شرایطی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید در فاصله ی 100 یا 200 متری به پیدا کردن افراد در تلگرام بپردازید. اگر تمایل داشتید برای گروه خود لینک بسازید کافی است وارد صفحه ی گروه خود شوید و بر روی اسم گروه کلیک کنید گزینه ی مداد در قسمت بالایی صفحه را انتخاب کنید صفحه ای برای شما باز می شود که حاوی اطلاعات گروه می باشد در این قسمت می توانید لینک گروه را ثبت کنید این لینک باید از حروف انگلیسی باشد و نباید از 5 حرف کمتر باشد سعی کنید اسمی را انتخاب کنید که توسط دیگران استفاده نشده باشد.

زمانی که با استفاده از GPS در تلگرام موقعیت مکانی خود را مشخص می کنید تلگرام به شما یک کد می دهد که نشان دهنده طول و عرض جغرافیایی شما در نقشه می باشد. شما می توانید این کد را در گوگل مپ سرچ کنید آنگاه موقعیت مکانی شما در نقشه نشان داده می شود. از این رو برای حفظ امنیت خود هرگز این کد را به کسی ندهید.

به هنگام وارد کردن کد در قسمت جستجو سعی کنید تمام علائم کد را به دقت و به درستی وارد کنید زیرا چنانچه علائم را به درستی وارد نکنید موقعیت مکانی شما اشتباه نشان داده می شود با استفاده از این کد می توانید به پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره بپردازید و به راحتی موقعیت مکانی افراد را شناسایی کنید.

نحوه پیدا کردن شماره افراد در تلگرام

در ادامه مقاله پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره شاید برایتان جالب باشد که بدانید چنانچه شماره ی فردی را در تلگرام نداشتید چگونه می توانید آن را پیدا کنید. یک روش برای پیدا کردن شماره فرد مورد نظر این است که شما شماره ی خود را برای آن فرد ارسال می کنید بعد از سیو شدن شماره توسط آن شخص می توانید شماره ی او را در تلگرام مشاهده کنید.

پیشنهاد مطالعه :  رفع هک سیم کارت |جلوگیری از هک سمکارت

به طور کل این روش تنها روش پیدا کردن شماره می باشد و هیچ روشی برای هک کردن یا دور زدن آن وجود ندارد. فقط یک ترفند وجود دارد و آن این است که شما از طریق صفحه چت خصوصی شماره خود را آماده برای سیو در گوشی برای مخاطب خود ارسال کنید و از او بخواهید شماره را در گوشی خود سیو کند؛ آنگاه به شماره فرد دسترسی پیدا خواهید کرد.

خلاصه مطلب

ابدیت جدید تلگرام دارای یک ویژگی منحصر به فرد است که شبیه اپلیکیشن ویجت می باشد. شما با این قابلیت می توانید افراد را به راحتی بدون شماره و آیدی پیدا کنید. البته نزدیک بودن به طرف از نظر موقعیت مکانی بسیار مهم است. در این مطلب از وبسایت ایران سوشیال شما را با پيدا كردن افراد در تلگرام بدون ایدی و شماره اشنا کردیم.

منبع: telegguide.com

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور