یکی از متداول ترین سوالاتی که شما کاربران همواره از ما پرسیده بودید این بود که، چگونه بفهمیم واتساپ هک شده؟ ما در این مقاله از مجله امنیتی ایران سوشیال قصد داریم تا به پاسخ این سوال و سوال از کجا بفهمیم واتساپ هک شده؟ بپردازیم و مطالبی درباره مهم ترین نشانه های هک قرار دهیم. از این رو اگر شما می خواهید با این نشانه ها آشنا شوید و به راحتی از هک واتساپ خود جوگیری کنید؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

واتساپ؛ پیام رسان محبوب همگان

در ابتدا قبل از اینکه بخواهیم درباره نشانه هک واتساپ صحبت کنیم، باید کمی درباره خود واتساپ بگوییم. واتساپ یکی از صد ها برنامه پیام رسان است که در سال های اخیر طراحی شده و اینکه یکی از محبوب ترین آنها نیز هست. در 12 سال اخیر فقط چندین پیام رسان معدود و کم توانسته اند به پیام رسان های محبوبی تبدیل شوند و در میان آنها Whatsapp یکی از بهترین هاست.

واتساپ در سال 2009 و توسط برایان اکتون و یان کوم طراحی و نوشته شد و تا سال های 2011 رشد چشمگیری نداشت. پس از مدتی رشد آن شروع شد و قبل از اینکه بخواهد به رشد اصلی خود برسد، مارک زاکربرگ دست به کار شد و این برنامه را برای شرکت خود یعنی فیس بوک خریداری کرد و واتساپ الان زیر مجموعه فیسبوک می باشد. این اپلیکیشن از آن زمان رشد خود را شروع کرد و در حال حاضر بیش از دو میلیارد کاربر فعال دارد که در آن فعالیت دارند و این جمعیت یعنی بیش از نصف افرادی که در دنیا به اینترنت دسترسی دارند.

هک واتساپ نیز همانطور که گفته شد یکی از مشکلاتی است که این برنامه دارد. در واقع هک شدن مشکلی است که همه برنامه ها، سیستم ها و سایت ها دارند و هیچ چیزی در جهان غیر قابل هک نیست. البته گرچه که سرور واتساپ از چیز هایی است که هک شدنش 99.99% غیر ممکن است اما Client hacking موضوعی است که باید مراقب آن باشید و از این طریق هک نشوید. در ادامه به 5 روش فهمیدن این موضوع که در واتساپ هک شده ایم اشاره می کنیم.

پیشنهاد مطالعه :  کنترل واتساپ همسر رایگان ( 100% تضمینی از راه دور)

5 روش فهمیدن هک واتساپ

روش هایی برای امن کردن حساب واتساپ راه هایی که هکرها برای هک کردن واتساپ استفاده میکنند
برای دسترسی به واتساپ از وایفای های عمومی یا رایگان استفاده نکنید. استفاده از واتساپ
اجازه ندهید که هیچ کس به موبایل شما دسترسی داشته باشد. دسترسی به فایل بک آپ موبایل
از منابع ناشناخته برنامه نصب نکنید. استفاده از شبکه وای فای با واتساپ اسنیفر
واتساپ را قفل کنید. استفاده از نرم افزار جاسوسی یا spyware

نشانه های هک شدن واتساپ:

واتساپ یکی از بهترین و پرطرفدار ترین برنامه های پیامرسان در سراسر دنیاست که روزانه میلیارد ها نفر آدم در سراسر جهان از آن استفاده می کنند و از معدود اپلیکیشن هایی است که بیش از 2 میلیارد کاربر فعال دارد و یکی از پرطرفدار ترین پیامرسان هایی است که افراد در جهان است آن استفاده می کنند.

اما ی مشکلی که همه ما ممکن است با آن دست پنجه نرم کنم، هک واتساپ است. اگر واتساپمان هک شود چه؟ از کجا بفهمیم واتساپ هک شده؟ هک واتساپ یکی از کار هایی است که افراد بسیار زیادی انجام میدهند. هکر های حساب های واتساپ یا فقط می خواهند روی قربانی نظارت داشته باشند، مثل پدر و مادر که فرزند خود را کنترل می کنند و یا قصد های مخرب دارند و می خواهند خرابکاری کنند.

در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال قصد داریم تا شما را به طور کامل با 5 نشانه ی هک شدن واتساپ آشنا کنیم تا بدانید که از کجا بفهمیم که واتساپ هک شده است؟

چگونه بفهمیم واتساپ هک شده؟

هک شدن اکانت واتساپ، به این معنی است که یک فرد دیگری به چت ها و اطلاعات شخصی شما که شامل عکس ها، فیلم ها، چت ها و … می باشد دسترسی نامحدود دارد و همچنین در برخی از موارد می تواند خود را به جای شما معرفی کند و یا اقداماتی را از طرف شما انجام دهد.  اگر چه که واتساپ امنیت بسیار بالایی را برای افراد تامین می کند اما باز هم هکرها می توانند وارد حساب شما شوند و زمان زیادی را در آن سپری کنند. این موضوع بدین معنی است که این امکان وجود دارد که متجاوزان اکانت واتس آپ شما را هک کنند؛ زیرا این افراد قبلا به موبایل و یا لوازم دیگری که در آن واتساپ داشتید، دسترسی داشتند.

پیشنهاد مطالعه :  نحوه فعال کردن حالت روح واتساپ (3 روش حالت روح واتساپ)

از کجا بفهمیم واتساپ هک شده؟

هک شدن واتساپ با واتساپ وب

هک شدن واتساپ با واتساپ وب

1: واتساپ وب

یکی از بهترین راه هایی که می توان از یک اکانت واتساپ در دو جا استفاده کرد و با کامپیوتر نیز به واتساپ متصل شد تا کار های مختلف را انجام دهیم، واتساپ وب است. این سرویس به شما این اجازه را می دهد تا با گوشی خود یک QR-Code را اسکن کنید و با دستگاه دیگری به اکانت واتساپ متصل شوید.

اگر از این طریق هک شده باشید، می توانید سه نقطه بالا سمت راست در اپلیکیشن را بزنید، در بین گزینه های گزینه سوم یعنی Web WhatsApp را انتخاب کنید و ببینید که اگر سیستمی غیر از سیستم خودتان به شما وصل است آن را log out کنید و از اکانت خود بیرون بیاندازید.

2: رفتار های عجیب و غریب گوشی

اما اگر از طریق واتساپ وب هک نشده بودیم، چکار کنیم؟ در این زمان باید به دیگر نشانه ی هک شدن واتساپ شما مربوط می شود دقت کنید. دومین روش کاربردی دیگر برای هک کردن واتساپ دیگران این است که یک برنامه نظارتی یا Key logger ساده روی دستگاه آنها نصب کنید تا بتوانید به پیام ها ارسالی و دریافتی شخص و حتی رسانه ها نیز دسترسی داشته باشید.

اما نکته ای که هست این برنامه ها ممکن است از خود علائمی نشان دهند تا برنامه نظارتی لو برود. اولا که این برنامه ها معمولا در آنتی ویروس لو میروند پس از هر گاهی یک Security Scan با آنتی ویروس گوشیتان یا آنتی ویروس نصب شده انجام دهید اما در واقع می توانید به این نشانه و دو نشانه بعد نیز توجه کنید.

اگر گوشیتان رفتار های عجیب و غریب از خود نشان داد و برای مثال نمایشگرتان بی دلیل روشن و خاموش شد یا اتفاقات عجیب و غریب این چنینی، این می تواند علامت هک شدن واتساپ شما باشد.

3: افزایش مصرف دیتا و اینترنت

برنامه های نظارتی اطلاعات را در خود نگه می دارند و به محض اینکه به اینترنت متصل شوند، این اطلاعات را برای هکر می فرستند. این باعث می شود که مصرف اینترنت گوشی شما بالا برود و گاها حتی می تواند سرعت اینترنت شما را نیز آهسته کند. پس حواستان به این دو نکته نشانه ی هک شدن واتساپ نیز باشد.

علائم مرتبط به هک شدن واتساپ

علائم مرتبط به هک شدن واتساپ

4: تخلیه ناگهانی باتری

برنامه های نظارتی یا کیلاگر ها نیز به انرژی نیاز دارند تا کار کنند و این انرژی را از باتری می گیرند! پس اگر یک برنامه نظارتی روی گوشی شما نصب باشد ممکن است که روی تخلیه شارژ باتری شما نیز تاثیر بسیار زیادی بگذارد و گاها باعث شود که بی دلیل شارژ شما تمام شود.

پیشنهاد مطالعه :  هک سایت واتساپ وب (هک واتساب با سایت)+ ۳ روش راحت و قطعی!

اما یک نکته بسیار مهم؛ این 3 نشانه ی هک شدن واتساپ که به آنها اشاره شد، همه ممکن است که نشانه های هک باشند، پس لازم نیست که به یک فرد پارانوید تبدیل شوید و اگر باتری گوشیتان خراب است نیز به هک شدن خود شک کنید. همه این اتفافات، در کنار یکدیگر می تواند نوید هک شدن شما را بدهد.

5: پیام ها و گروه های ناشناخته

اما در آخر می رسیم به محکم ترین نشانه ی هک شدن واتساپ. این نشانه به قدری محکم است که به محض دیدن آن باید برای رفع هک اقدام کنید یا حتی به سرعت به مراجع قانونی بروید. خیلی ساده؛ فقط اگر پیام، گروه یا شخصی را دیدید که به آن پیام فرستاده اید ولی پیام برایتان نا آشناست یا کسی را در گروه نمی شناسید، به سرعت می توانید برای متوجه شوید که هک شده اید و برای رفع آن اقدام کنید.

چطور بفهمم واتساپم هک شده؟

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی درمورد اینکه چگونه بفهمیم واتساپ هک شده توضیحاتی داده ایم و همینطور برخی از علائم هک واتساپ را معرفی کردیم. چجوری بفهمیم واتساپ هک شده سوالی است که امروزه بسیار پرسیده می شود. امیدوارم که ما توانسته باشیم با این مطالب پاسخ سوال از کجا بفهمیم واتساپ هک شده را به شما داده باشیم و به خوبی با نشانه ی هک شدن واتساپ آشنا شده باشید.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم واتساپ هک شده؟

یکی از مهم ترین نشانه های هک واتساپ این است که با افزایش مصرف دیتا و اینترنت مواجه شوید.

واتساپ وب چیست؟

یکی از بهترین راه هایی که می توان از یک اکانت واتساپ در دو جا استفاده کرد و با کامپیوتر نیز به واتساپ متصل شد که به آن واتساپ وب نیز می گویند

 

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور