امروزه واتساپ، یکی از محبوب ترین برنامه اجتماعی و پیام رسان در دنیا به شمار می رود. ما در این مقاله از مجله امنیتی ایران سوشیال، قصد داریم پاسخ سوالات چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟ بپردازیم.

همچنین؛ پرسش های نظیر؛ چگونه بفهمیم شخصی در واتساپ آنلاین است؟ چگونه بفهمیم پشت خطی داریم؟ و… را برای شما قرار دهیم. شما می توانید؛ برای دانستن روش های هک واتساپ به مقالات پیشنهادی مراجعه نمایید.

چگونه بفهمیم پشت خط (Call waiting) داریم؟

به تازگی قابلیتی در واتساپ اضافه شده است که شخصی که در حال مکالمه می باشد، به شخص این امتیاز را می دهد که به جای شنیدن صدای بوق اشغال در هنگام مکالمه، متوجه شود کسی پشت خط منتظر است.

همچنین؛ نام مخاطب سومی که در حال تماس با شخص است؛ قابل مشاهده است. به این صورت که هنگامی که شما با شخصی در حال مکالمه هستید، نام شخص در حال تماس همراه با دو گزینه به شما نشان داده می شود.

در ادامه، قصد داریم به پاسخ سوال چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟ بپردازیم؛ پس در ادامه مقاله، همراه ما باشید. حال شما می توانید آن را نادیده بگیرید یا تماس فعلی خود را قطع کرده و با فرد پشت خط شروع به مکالمه نمایید.

پیشنهاد مطالعه :  هک واتساپ به روش ساده

این ویژگی که تنها در سیستم های تلفن همراه و تلفن ثابت رایج بوده است؛ امروزه برای خدمات مبتنی بر VOIP (انتقال صدا در بستر شبکه IP) در برنامه های پیام رسان مانند واتساپ افزوده شده است.

چگونه بفهمیم پشت خط (Call waiting) داریم؟

چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟

باید بگوییم که این ویژگی برای برنامه به روز رسانی شده ی واتساپ، فوق العاده بنظر می رسد. تنها مشکل این قابلیت آن است که نمی توانید مخاطب را در حالت انتظار قرار دهید.

ممکن است بار ها برایتان پیش آمده باشد که در تماس واتساپ با مشکل مواجه شده و با خود بپرسید، چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟ یا مشکلات دیگری وجود دارد؟

برای آگاهی از آن، 4 مورد ذکر شده را امتحان نمایید؛ تا از عملکرد صحیح تلفن همراه خود اطمینان حاصل نمایید:

1) اتصال وای فای و شبکه تلفن همراه:

ممکن است هنگام   اتصال به شبکه اینترنت یا وای فای مشکلی به وجود آمده باشد پس اگر از وای فای استفاده می کنید به شبکه موبایل متصل شوید و یا بلعکس.

2) تنظیمات UPD:

در ادامه به پاسخ سوال چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟ باید توجه کنید، در صورتی که اتصال شبکه مشکلی نداشت ممکن است تنظیمات شبکه اینترنتی مورد استفاده شما برای UPD به درستی پیکربندی نشده باشد و موجب مشکل در عملکرد برقراری تماس در واتساپ شده باشد.

3) تنظیمات امنیتی روتر و فایروال:

می توانید تنظیمات روتر و فایروال را مشاهده کنید تا برخی تماس ها را مسدود نکرده باشد.

4) ذخیره باتری و بلوتوث:

بلوتوث و برنامه های ذخیره کننده باتری می توانند در برقراری تماس واتساپ مشکلاتی ایجاد کنند. برای اطمینان، اگر بلوتوث یا برنامه های ذخیره کننده باتری در گوشی خود دارید که متصل یا وصل است آن را غیرفعال کنید.

پیشنهاد مطالعه :  نصب واتس اپ با شماره دیگران

دیگر مواردی که به ما در مشخص شدن سوال چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟ می توانید گوشی خود را خاموش و روشن کنید.

تفاوت Calling و Ringing در واتساپ چیست؟

تفاوت Calling و Ringing در واتساپ چیست؟

فک کنم برای همه ما پیش آمده باشد؛ زمانی که با شخصی در واتساپ تماس می گیریم کلمه در حال تماس(calling) یا در حال زنگ (ringing) روی صفحه نمایش داده می شود. اول از همه باید بگوییم که؛ دانستن تفاوت این دو کلمه، برای شناسایی آنلاین بودن شخص برای شما مفید است.

کلمه calling، در تماس های صوتی و تصویری واتساپ، بدین معناست که شخص مورد نظرتان، در حال حاضر در واتساپ آنلاین نیست یا به عبارتی اینترنت گوشی شخص، خاموش است.

حال، اگر در هنگام تماس، کلمه در حال زنگ(ringing)، روی صفحه نمایش داده شد؛ یعنی شخصی که با آن، تماس صوتی یا تصویری گرفته اید؛ یا در واتساپ آنلاین است یا نت آن روشن است.

نکته:نکته جالب تری درباره آنلاین نبودن در هنگام تماس واتساپ، این است که؛ اگر شما در واتساپ در حال مکالمه هستید و نمی خواهیم بقیه از آنلاین بودن شما باخبر شوند؛ کافی است از برنامه واتساپ خارج شوید و به مکالمه خود ادامه دهید.

شاید بگویید ممکن است؛ ارتباط تلفنی من در واتساپ قطع شود اما اینگونه نیست. واتساپ؛ این امکان را به شما داده است که خارج از فضای اپلیکیشن، با روشن بودن نت، بتوانید به صحبت خود ادامه دهید.

چگونه بفهمیم شخصی در واتساپ آنلاین است؟

به صفحه چت خود با مخاطب مورد نظرتان بروید. اگر مکالمه ای ندارید از لیست مخاطبینتان بر روی آن کلیک کرده و بر روی نماد چت، ضربه بزنید. در این شرایط 5 حالت برایتان رخ می دهد.

 • Online: به این معنی که مخاطب در حال حاضر در واتساپ حاضر است.
 • Last seen at…: شخص در حال حاضر در واتساپ نیست اما ساعت خروجش از واتساپ برای شما قابل مشاهده است.
 • Last seen recently: بدین معنا که شخص در حاضر در واتساپ حضور ندارد و قابلیت نشان دادن ساعت آنلاین بودن خود را مخفی کرده است.
 • Typing /recording audio: شخص آنلاین است و در حال نوشتن یا ضبط صدا برای شما می باشد.
 • block: در صورت بلاکی آنلاین یا آفلاین بودن شخص برایتان قابل مشاهده نیست.
پیشنهاد مطالعه :  هک واتساپ با شماره | تمام روش های هک واتساپ راحت!!✔

چگونه بفهمیم شخصی در واتساپ آنلاین است؟

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از مجله امنیتی ایران سوشیال، به پاسخ سوالات چگونه بفهمیم مخاطب در واتساپ در حال مکالمه است؟ چگونه بفهمیم پشت خطی داریم و… پرداخته ایم. اگر شما علاقه مند به یادگیری هک واتساپ می باشید می توانید روی لینک کلیک کنید.

سوالات متداول:

تفاوت calling و ringing در واتساپ چیست؟

تفاوت رینگینگ و کالینگ در این است که، کالینگ برای زمانی است که شخص در واتساپ آنلاین نیست؛ اما رینگینگ برای زمانی است که شخص در واتساپ حضور دارد یا نت آن روشن است.

Is on another call یعنی چی؟

اگر در هنگام تماس با شخصی، این پیغام برای شما آمد، یعنی شخص در حال مکالمه است.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور