چگونه اینستاگرام را هک کنیم؟ اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بزرگ در جهان است که امروزه همه ما آن را می شناسیم و بسیاری از ما از آن استفاده می کنیم. اینستاگرام (Instagram) یک شبکه اجتماعی هم رسانی عکس و ویدیو است که کوین سیستروم و مایک کرایگر آن را بنیان نهادند و هم اکنون نیز شرکت فیس بوک مالکیت آن را به عهده دارد.

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که امروزه میلیون ها طرفدار دارد و پیج های بسیار زیادی در آن ساخته شده است. در ابتدای مسیر، اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس های خود و لحظات به یاد ماندنی بود. اما بعد از گذشت چندین سال و زیاد شدن کاربران، تبدیل به یک شبکه اجتماعی بزرگ شد که امروزه در آن افراد برای تبلیغ کسب و کار خود پیج می زنند یا حتی از طریق اینستاگرام کسب درآمد می کنند.

اما هک اینستاگرام یکی از کار هایی است که بسیاری از افراد به دنبال راه مختلف برای آن می گردند. بسیاری از افراد می خواهند به وسیله هک کردن اکانت اینستاگرام خود، اکانت خود را بازگردانی کنند و افراد دیگری هم هستند که میخواهند برای چک کردن شخص دیگری این کار را یاد بگیرند.

در ادامه این مطلب در وب سایت ایران سوشیال؛ مجله دیجیتال امنیت فضای مجازی، قصد داریم تا برای شما از برخی روش های مطمئن برای هک یک اکانت اینستاگرام توضیح دهیم تا آنها را بشناسید و بتوانید راه های مقابله با آنها را یاد بگیریم.

تاریخچه اینستاگرام؛ جریان این شبکه اجتماعی از کجا شروع شد؟

شبکه مجازی Instagram در تاریخ شش اکتبر 2010 و توسط کوین سیستروم (Kevin Systrom) و مایک کرایگر (Mike Krieger) ساخته شد. در ابتدا اینستاگرام فقط یک برنامه مخصوص عکاسی برای موبایل بود و نام آن نیز Burbn بود. نرم افزار بوربن یکی از نرم افزار های عکاسی مانند نرم افزار فور اسکوئر (Four Square) بود و برای عکاسی استفاده می شد، ولی مایک کرایگر باور داشت که پروژه آنها، ویژگی های بیشتری نسبت به فوراسکوئر دارد. پس از گذشت مدتی، نام اینستاگرام (Instagram)، از ترکیب دو واژه Telegram و Instant Camera به وجود آمد که به معنای پیامرسانی فوری از طریق عکس و فیلم است. یک شبکه اجتماعی بر خط یا آنلاین که شما در لحظه عکسی در آن پست می کنید و اشخاص دیگر می توانند آن را مشاهده کنند.

اینستاگرام در مدت زمان کوتاهی، به سود آوری به ارزش 500 میلیون دلار برای سرمایه گذاران رسید و طبق معمول مارک زاکربرگ، این فرصت خوب را غنیمت شمرد و سرمایه گذاری خود روی اینستاگرام را شروع کرد و Instagram را با ارزش یک میلیارد دلار، خرید. در سال 2013 رشد اینستاگرام 23% و رشد فسیبوک تنها 3% بود. گفته ها در آن زمان به این شکل بود که اگر اینستاگرام همین روند رشد را پیش بگیرد، از فیسبوک نیز بزرگتر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه :  هک اینستاگرام امکان پذیر است؟

تاریخچه Instagram

تاریخچه Instagram

امنیت Instagram

همانطور که می دانید، یکی از کار هایی شرکت فیس بوک تا به حال چندین بار آن را انجام داده این است که شرکت های مستعد و شبکه های مجازی رقیب خود را می خرد و روی آنها سرمایه گذاری می کند که آخرین نمونه آنها نیز، پیام رسان واتس اپ است. اما یکی از اولین شبکه های اجتماعی که فیس بوک روی آن سرمایه گذاری کرد و در روند بهبود آن تمام تلاش خود را گذاشت، اینستاگرام بود. سهام برنامه اینستاگرام، در سال 2012 توسط مارک زاکربرگ، خرید شد و از آن موقع بود که چشم انداز اینستاگرام برای آینده، کمی فرق کرد.

مارک زاکربرگ می دانست که می تواند اینستا را به یک شبکه مجازی بزرگ تبدیل کند و به همین خاطر در اولین قدم، روی امنیت آن کار کرد و تلاش کرد که آن را به یک شبکه مجازی بزرگ اما غیر قابل هک تبدیل کند.

اما همانطور که همه ما می دانیم، امنیت 100 درصد نیست و هیچ وب سایت، برنامه، شبکه اجتماعی، پیام رسان یا در کل هیچ سیستم دیجیتالی در جهان وجود ندارد که غیر قابل هک باشد و شرکت های مختلف فقط تلاش می کنند تا با بالا بردن امنیت سیستم خود، احتمال هک شدن را پایین بیاورند. در ادامه به چند روش اشاره می کنیم که می توان به کمک این روش ها، اکانت اینستاگرام اشخاص مختلف را هک کرد.

هک اکانت اینستاگرام

هک اکانت اینستاگرام

هک اینستاگرام؛ چگونه اینستاگرام را هک کنیم؟

گاها افراد برای دلایل مختلف قصد دارند که پیج اینستاگرام شخص دیگری را هک کنند و رفتار های او را کنترل کنند یا از موضوع خاصی خبردار شوند. اما اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار بزرگ است و برای هک کردن آن باید روش های مختلف را به خوبی بشناسید تا بتوانید یک اکانت را هک کنید. در ادامه برخی بهترین روش های هک را برایتان توضیح می دهیم تا متوجه شوید که چگونه اینستا را هک کنیم؟

روش اول: مهندسی اجتماعی (Social Engineering)

مهندسی اجتماعی یکی از مفاهیم علم اجتماع شناسی و سیاست است که سال های زیاد است که وارد دنیای تکنولوژی و حوزه امنیت نیز شده است. مهندسی اجتماعی به هنر فریب مشهور است. مهندسی اجتماعی به این معناست که هکر با شخص ارتباط برقرار می کند و از طریق ارتباط، اطلاعات مورد نظر خود را بدست می آورد.

اولین راه هک کردن یک اکانت اینستاگرام، مهندسی اجتماعی است که البته کمی پیچیده است و مدت زمانی نیز طول می کشد. شما باید از طریق برقرار کردن رابطه با فرد، کم کم اطلاعاتی از قبیل، شماره موبایل، اسم، فامیل، تاریخ تولد؛ علایق یا غیره را به دست بیاورید و با استفاده از این اطلاعات پسورد شخص را حدس بزنید و اکانت او را هک کنید.

پیشنهاد مطالعه :  هک دایرکت اینستا؛ مواظب پیام های شخصی اینستا خود باشید!

پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید مهندسی اجتماعی را بهتر بشناسید یا به روش مهندسی اجتماعی، شخصی را هک کنید؛ مقاله «مهندسی اجتماعی چیست؟» را مطالعه کنید و در آن مهندسی اجتماعی را فرا بگیرید.

مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی

روش دوم: استفاده از کوکی ها (Cookie)

اگر دقت کرده باشید، وفتی وارد سایت جدیدی می شوید، کوکی هایی از آن سایت، روی مرورگر شما ذخیره می شود که برای انجام برخی کار ها لازم است. کوکی های نیز یکی از روش های هک اکانت است که البته از روش های قبل کمی پیچیده تر است.

در این روش هکر باید ابتدا به مرورگر شخص مورد نظر خود، دسترسی داشته باشد و چند شرط نیز وجود دارد.

  1. اینکه شخص حتما از مرورگر برای ورود به اکانت خود استفاده کند
  2. اینکه مرورگر وی آسیب پذیری مناسب را داشته باشد. برای مثال مرورگر کروم، یکی از امن ترین مرورگر هاست و نمی توان به راحتی و توسط کوکی اکانت ها در کروم را هک کرد.

بعد از اینکه کوکی ها را بدست آوردید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که کوکی های اینستاگرام تارکت خود را روی کوکی های مرورگر خود جایگزین کنید.

حملات فیشینگ

حملات فیشینگ

روش سوم: استفاده از حملات فیشینگ (Phishing)

حملات فیشینگ نیز یکی دیگر از مهم ترین و مطمئن ترین روش های هک است که برای هک اکانت های اینستاگرام نیز از آن استفاده می شود. فیشینگ (Phishing) در واقع یکی از زیرشاخه های مهندسی اجتماعی است که در ادامه به طور کامل آن را توضیح می دهیم.

عبارت فیشینگ با این املای انگلیسی Fishing به معنی ماهیگیری است. فیشینگ در دنیای دیجیتال، که با املای متفاوتی نوشته می شود نیز تقریبا همان معنی را می دهد. فیشینگ در واقع به این شکل است که شما یک پلتفرم قلابی تهیه می کنید تا بتوانید به کمک آن افراد را فریب دهید و در دام خود بیاندازید.

مثال ساده فیشینگ به این شکل است که شما برای هک اکانت اینستاگرام، یک صفحه ورود کاملا شبیه به صفحه ورود اینستاگرام را درست می کنید و لینک آن را در اختیار، شخص مورد نظر قرار می دهید. اگر شخص فریب شما را بخورد و اطلاعات خود را در کادر ها قرار دهد، شما می توانید به اکانت وی نفوذ کنید ولی دو نکته مهم وجود دارد.

یک اینکه شخص مورد نظر شما حتما باید از مرورگر برای ورود به اکانت خود استفاده کند و  دوم اینکه باید برای اینکار دانش برنامه نویسی وب داشته باشید تا بتوانید صفحه را ایجاد کنید که البته برای دومی می توانید درست کردن صفحه را به شخص دیگری بسپارید.

روش چهارم: استفاده از کیلاگر ها (Key Loggers)

کیلاگر ها، نوعی جاسوس افزار هستند که روی دستگاه های مختلف نصب می شوند. می توانید از کیلاگر ها را در اندروید، iOS یا ویندوز و مک نیز نصب کنید. کیلاگر ها تمامی کلیک هایی که روی کیبورد انجام می شود را ثبت می کنند. شما می توانید به وسیله کیلاگر ها، یوزرنیم و پسورد اشخاص را به راحی از خودشان بگیرید. تنها کاری که شما لازم است انجام دهید این است که روی گوشی آنها کیلاگر را نصب کنید.

پیشنهاد مطالعه :  بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران

کرک کردن پسورد

کرک کردن پسورد

روش پنجم: هک اینستاگرام به روش کرک (Password Cracking)

کرک کردن یا شکستن پسورد، یکی از راه هایی است که در اولین مرحله به ذهن آدم می رسد ولی معمولا راه مطمئنی برای هک کردن نیست و احتمال اینکه جواب بدهد، خیلی کم است.

یک نکته بسیار جالب برای هک اکانت اینستاگرام این است که اینستاگرام، تست کپچا (Recapcha) ندارد. کپچا را احتمالا همه ما تا به حال دیده ایم و آن را رد کرده ایم. اگر با نام آن متوجه منظور من نشدید، تست گوگل برای تشخیص بین انسان و ربات به تست کپچا یا ریکپچا مشهور است.

بسیاری از سایت ها برای کار های مختلف خود، این تست را قرار داده اند تا ربات ها به سایتشان حمله نکنند. در کمال تعجب، سایت ها و برنامه هایی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ یا نرم افزار های بزرگ دیگر، این تست را در سایت خود ندارند و شما می توانید با یک ربات کرکر پسورد اکانت افراد مختلف را بشکنید.

البته باید به یک موضوع دقت داشته باشید که این کار ممکن است مدت بسیار زیادی طول بکشد و اگر شخص از رمز پیچیده ای برای اکانت خود استفاده کند، احتمالا شما از این روش به نتیجه نخواهید رسید.

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی، تلاش داشتیم تا شما را با 5 روش اصلی و شناخته شده برای هک اکانت اینستاگرام، معرفی کنیم تا متوجه شوید که چگونه اینستاگرام را هک می کنند و راه های مقابله با آن را یاد بگیرید.

«اطلاعیه ی مهم »

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصیصین  …… صرفاً در جهت  آموزش و اطلاع رسانی در خصوص  اقدامات  پیشگیرانه به منظور افزایش سطح  آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر  مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن  سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل  اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب  جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.

با تجدید احترام

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور