هک واتساپ و اینستاگرام: شبکه های اجتماعی قطعا یکی از بزرگترین پیشرفت هایی است که در تاریخ بشر توسط انسان ها انجام شده است و تعداد بسیار زیادی از شبکه های اجتماعی تا این لحظه طراحی و تولید شده اند. در میان شبکه های اجتماعی مختلف نیز، پیام رسان، نقش بسیار مهم دارند و تعداد بسیار زیادی از این شبکه ها، پیامرسان هستند. اما به نظر شما معروف ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در فضای مجازی کدامند؟

قطعا همه ما بدون لحظه ای فکر کردن چهار شبکه مجازی را به عنوان محبوب ترین شبکه های اجتماعی می شناسیم. تلگرام، توییتر، واتساپ و اینستاگرام. این 4 اپلیکیشن یا به اصطلاح پلتفرم، در لیست 10 اپلیکیشن محبوب در تمام جهان هستند و در کشور های اروپایی و آمریکا نیز، فقط فیسبوک است که به این لیست اضافه می شود. در بین این لیست 5 تایی، 3 اپلیکیشن برای ما ایرانی ها فیلتر است.

در سال های اخیر ما ایرانیان برای متصل شدن به اکانت های خود در تلگرام، توییتر و فیسبوک، دست به دامن فیلترشکن ها و VPN های مختلف بوده ایم اما برای واتساپ و اینستا، نیازی به VPN نداشته ایم. به همین خاطر، واتساپ پیام رسان اول و اینستا نیز شبکه اجتماعی اول در ایران است و افراد بسیار زیادی این دو نرم افزار را روی گوشی های خود دارند و از آنها استفاده می کنند.

در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا درباره برخی از روش های هک این دو نرم افزار صحبت کنیم تا بتوانید این روش ها را بشناسید و امنیت اکانت خود را در آنها بالاتر ببرید.

امنیت واتساپ؛ امن ترین پیام رسان دنیا

در ابتدا و قبل از صحبت درباره روش های هک واتساپ و اینستاگرام، قصد داریم تا کمی درباره مقدار امنیت این شبکه های اجتماعی صحبت کنیم و در این بخش قصد داریم تا درباره امنیت واتساپ صحبت کنیم. واتساپ را یکی از امن ترین اپلیکیشن های جهان می دانند. جالب اینجاست که تلگرام یا حتی پیام رسان جدید Signal نیز در امنیت، از واتساپ ضعیف تر که نیستند، ممکن است که حتی قوی تر نیز باشند، اما واتساپ با بستن بسیاری از دسترسی ها و قابلیت ها، امنیت خود را تا حدی بالا برده است.

پیشنهاد مطالعه :  هک فالوور اینستاگرام - راحت ترین روش جذب فالوور

برای مثال نرم افزار واتساپ برای PC وجود ندارد و شما باید برای استفاده از واتساپ در کامپیوتر، باید از واتساپ وب استفاده کنید که نکته ای که دارد این است که در صورتی که گوشی شما به اینترنت متصل نباشد، کار نمی کند یا زمانی که واتساپ وب فعال است، دائما پیامی را به شما نشان می دهد که از شرش هم خلاص نمی شوید. این کار های کوچک واتساپ باعث شده است که واتساپ را امن ترین پیام رسان دنیا بشناسند.

امنیت اینستاگرام؛ محبوب ترین شبکه مجازی

یکی از بهترین شبکه های مجازی که در آن میلیارد ها اکانت وجود دارد و همه ما نیز در آن فعال هستیم اینستاگرام است. تفاوت اینستا و انواع پیام رسان ها این است که اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی است و شما نیاز ندارید که مثل پیام رسان ها، با شماره وارد شوید و Sign in بمانید. شما می توانید یک اکانت و یوزر برای خود بسازید و آن را نگه دارید. شما حتی می توانید هر بار از آن بیرون آمده و دوباره با Username و Password خود، وارد اکانت شوید.

به همین خاطر تا همینجا احتمال هک شدن از طریق پسورد کرکر ها به احتمالات اضافه می شود ولی اینستاگرام از آنجایی که بسیار محبوب است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند، امنیت خود را تا جای ممکن بالا نگه می دارد.

روش های هک واتساپ

هک واتساپ با واتساپ وب

به این موضوع اشاره کردیم که واتساپ وب، یکی از بخش های مهم واتساپ است که به شما دسترسی می دهد تا با کامپیوتر خود به واتساپ متصل شوید. شما ممکن است از همین روش هک شوید! فقط کافی شخص هکر برای لحظاتی به گوشی شما دسترسی داشته باشد و بارکد در صفحه web.whatsapp.com را اسکن کند و وارد اکانت شما شود. البته همانطور که گفته شد، شما می توانید به راحتی متوجه این موضوع شده و شخص را از اکانت خود بیرون بیاندازید و این روش، روش خوبی برای هک نیست. ولی ممکن است که از این روش به پیام های شما دسترسی داشته باشند و آنها را رصد کنند.

پیشنهاد مطالعه :  هک واتساپ جدید (روش های بروز هک Whatsapp را بشناسید!)

روش های هک واتساپ

هک واتساپ

Spoofing

این روش یکی از روش های هک واتساپ است که باید مواظب آن باشید. در این روش، هکر فقط به IP و مک آدرس گوشی قربانی خود دست پیدا کند. بعد از اینکه این دو مورد را پیدا کرد، هکر باید IP و Mac Address گوشی خود را به طور دستی عوض کند و بعد از آن فقط کافی است که واتساپ را یک بار دیگر نصب کند و برای ورود تلاش کند. در ادامه این تلاش، به دلیل اینکه IP و آدرس مک هر دو گوشی، یکی است، اس ام اس حاوی کد تایید برای هکر نیز ارسال می شود.

این روش کمی پیچیده است و ممکن است گاها جواب ندهد اما اگر جواب بدهد به جز اس ام اسی که درباره اش گفته شد، راه دیگری برای اینکه متوجه شوید وجود ندارد. مگر اینکه هکر انقدر ناشی باشد که از طرف شما، پیام ها را سین کند یا حتی جواب بدهد و در واقع این تنها راهی است که شما می توانید متوجه این موضوع شوید.

این دو روش، از رایج ترین روش های هک واتساپ هستند. اما به نظر شما چند راه برای هک شدن اینستاگرام وجود دارد؟

روش های هک اینستاگرام

کرک پسورد

همانطور که گفتیم یکی از اولین و ابتدایی ترین روش های هک اینستاگرام و شبکه های اجتماعی مختلفی که با Username و password کار می کنند، تلاش برای شکستن پسورد و ورود به اکانت است. نرم افزار ها و ابزار های مختلفی برای کرک کردن پسورد وجود دارند. یکی از بهترین آنها، ابزار کرک پسورد ترموکس در سیستم عامل لینوکس است که در کالی لینوکس که یکی از بهترین سیستم عامل های مناسب برای هک شناخته می شود نیز اجرا می شود و مورد استفاده است. دیگر پسورد کرکر های خوب عبارتند از:

  • Instagram Bruter
  • John the Ripper
  • Aircrack-ng

فیشینگ

یکی از خطرناک ترین روش های هک سایت های مختلف این است که برای کاربران آنها، روش فیشینگ را به کار بگیرید. فیشینگ یکی از مهم ترین شاخه های مهندسی اجتماعی است که در آن هکر کاربرد را گول می زنند. هکر یک صفحه ورود Fake درست می کند تا شما اطلاعات ورود خود را در آن وارد کنید و به جای اینکه وارد اکانت خود شوید، User و Password خود را دو دستی تقدیم هکر می کنید.

پیشنهاد مطالعه :  بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران

روش های هک اینستاگرام

هک اینستا

ابزار های هک واتساپ و اینستاگرام

یکی دیگر از راه هایی که ممکن است از طریق آن، هک شوید، ابزار های هک واتساپ یا اینستا هستند. برخی از ابزار ها و اپلیکیشن ها هستند که می توانند به راحتی شما را از طریق این ابزار ها هک کنند. بسیاری از این ابزار ها باید روی گوشی شما نصب شوند و همه شبکه های مجازی شما را زیر نظر دارند. پیشنهاد می کنم برای مقابله با این روش هک، هر از چند گاهی برنامه های گوشی خود را در بخش Setting گوشی چک کنید و برنامه های اضافه یا مشکوک را پاک کنید.

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی، تلاش داشتیم تا شما را با چندین روش هک واتساپ و اینستاگرام آشنا کنیم تا بتوانید آنها را بشناسید و در مقابل آنها آماده باشید.

«اطلاعیه ی مهم »

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصیصین  …… صرفاً در جهت  آموزش و اطلاع رسانی در خصوص  اقدامات  پیشگیرانه به منظور افزایش سطح  آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر  مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن  سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل  اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب  جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسوده گی خاطر  شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان  ماست.

با تجدید احترام

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور