هک تلگرام بدون نیاز به گوشی طرف مقابل

هک تلگرام بدون نیاز به گوشی طرف مقابل: پیامرسان ها یکی از مهم ترین دسته برنامه هایی بود که در سال های اخیر به دنیای دیجیتال و زندگی همه ما وارد شده اند. اولین پیام رسان دنیا، کاری از شرکت AOL بود و یک مسنجر ساده به نام AIM بود که از سال 1997 کار خود را شروع کرد که 4 سال پیش و بعد از 20 سال فعالیت، کار خود را در سال 2017 به پایان رساند. بعد از آن نیز مسنجر های یاهو یا دیگر پیامرسان ها روی کار آمدند.

اما کمی که جلو تر بیاییم، در دهه اخیر پیامرسان ها به شیوه های نوینی طراحی و تولید می شوند قطعا می توان تلگرام را یکی از بهترین پیامرسان های حال حاضر دانست. تلگرام یک نرم افزار پیامرسان روسی است که در 13 اوت یا آگوست 2013 کار خود را شروع کرد. در همان ابتدا کار، ایران؛ یکی از کشور هایی بود که از تلگرام استقبال کرد و مردم با این پیام رسان بی نظیر آشنا شدند.

قابلیت هایی از قبیل گروه های نا محدود، کانال ها، ربات ها، محدودیت کمتر در ارسال فایل های حجیم و دیتابیس های بزرگ که اطلاعات شما را تا ابد نگه می دارند، باعث شد تا همه ایرانی ها، عاشق تلگرام شوند. این علاقه و میزان استفاده به حدی رسید که فروشگاه های مختلف، همه کانال های مخصوص خود  را به سرعت در تلگرام راه اندازی کردند. اما همه این ها تا زمانی بود که تلگرام فیلتر شد.

بعد از فیلتر شدن تلگرام، افراد به دو دسته تقسیم شدند. دسته اول کسانی که به خاطر علاقه زیاد به تلگرام اهمیتی ندادند و تا همین لحظه به واسطه فیلترشکن های مختلف از آن استفاده می کنند و دسته دوم کسانی که دردسر های پروکسی و فیلترشکن را دوست نداشتند و از خیر تلگرام گذشتند.

اما یکی از موضوعاتی که از همان ابتدا سروصدای زیادی کرد و برای بسیاری پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی دیگر نیز رخ می دهد، ماجرای هک شدن اکانت های آن است. در مقاله های دیگر ایران سوشیال هم گفته ایم که هر گاه شبکه مجازی، محبوب می شود، احتمال هک شدن آن نیز بالا می رود.

در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا شما را با چند روش مهم هک تلگرام آشنا کنیم تا آنها را بشناسید و راه های مبارزه و مقابله با آنها را یاد بگیرید.

هک تلگرام چیسب و چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم بگوییم این نرم افزار و هکرها چگونه کار می کنند، باید بگوییم که هکرها از آسیب پذیری امنیتی در سیستم مخابراتی که در تمام دنیا وجود دارد استفاده می کنند و گوشی شما را از طریق شبکه موبایل هک می کنند. وقتی صحبت از هک تلگرام، اینستاگرام ، واتس اپ و سایر شبکه های اجتماعی می شود، هکرها راه حل های مختلفی را ارائه می دهند. امروز در این مقاله برای بالا بردن آگاهی مردم در این زمینه چند روش متداول هک تلگرام را توضیح می دهیم تا بتوانید از تلگرام خود در برابر هکرها محافظت کنید.

پیشنهاد مطالعه :  ربات هک تلگرام چیست؟ (آموزش کار با ربات ضد هک تلگرام)

روش های هک تلگرام؛ چرا باید این روش ها را یاد بگیریم؟

یاد گرفتن روش های تلگرام، یکی از مهم ترین راه ها برای پیشگیری از هک شدن در تلگرام، یا باقی شبکه های اجتماعی است. یکی از شناخته شده ترین چیز هایی که همه ما با آن آشنا هستیم، واکسن بیماری های مختلف است. واکسن ها نسخه ضعیف شده ای از بیماری های مختلف است که وارد بدن ما می شود، گلبول های سفید ما با آن مبارزه می کنند و برای مثال روش مقابله با بیماری سرخک را پیدا می کنند و به همین نحوه است که واکسن ها کار می کنند.

دانستن روش های مختلف هک تلگرام، مثل زدن واکسن تلگرام است و می توانید از طریق دانستن این روش ها، راه های مقابله با آنها را نیز یاد میگیرید و می توانید به واسطه آن احتمال هک شدن خود در تلگرام را پایین بیاورید. در ادامه قصد داریم تا برخی از این روش ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

روش اول: هک تلگرام با RAT ها (رات ها)

اگر کمی زبان انگلیسی بلد باشید، می دانید، کلمه Rat به معنی موش است. آر ای تی ها (RAT) یکی از خطرناک ترین روش های هک تلگرام است که ممکن است افراد را با استفاده از آن هک کنند. RAT مخفف عبارت Remote Access Trojan است. تروجان ها، یکی از دسته بد افزار هایی هستند که نامشان از داستان معروف اسب تروجان به آنها داده اند. برای آشنایی بیشتر با این روش هک می توانید به مقاله «انواع بد افزار» مراجعه کنید و بیشتر با تروجان ها آشنا شوید.

کلمه Access به معنی دسترسی می باشد و کلمه Remote نیز به معنی کنترل. فکر کنم با دانستن معنی این کلمات نیز متوجه قدرت این روش شده باشید. RAT نوعی بد افزار است که مثل یک اسب تروجان با خوب جلوه کردن خود، وارد سیستم می شود و از راه دور و توسط شخصی دیگر کنترل می شود تا به تمامی اطلاعات مورد نظر شخص دسترسی پیدا کند.

یکی از دسته اطلاعاتی که شخص می تواند از طریق RAT به آن دسترسی داشته باشد، فایل ها و چت های تلگرام است. در واقع شما از لحظه ای که RAT به سیستمتان نفوذ می کند، هک شده این و نیاز به یک آنتی ویروس پرقدرت برای خلاص شدن از دست آن نیاز دارید. برای پیشگیری از هک شدن به این روش هم باید از دانلود شدن هر فایلی در شبکه های مجازی یا وب سایت های مختلف خودداری کنید و فایل های مشکوک را حتی باز هم نکنید.

آشنایی با روش های هک تلگرام

آشنایی با روش های هک تلگرام

روش دوم: هک تلگرام با استفاده از نرم افزار های نظارتی

روش دوم هکر ها برای هک کردن اهداف مورد نظر، برنامه های مختلف برای هک دیگران، یا برنامه های نظارتی هستند که توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از نرم افزار ها باید روی دستگاه شخص مورد نظر (هدف) نصب شود و آن موقع است که نرم افزار مخفی شده و کار خود را شروع می کند. بسیاری از نرم افزار های نظارتی نیز وجود دارند که به همین روش اکانت را هک کرده و اطلاعات آن را به شخصی که این اطلاعات را می خواهد می دهند.

پیشنهاد مطالعه :  آیا روبیکا هک می شود؟ (آموزش هک اکانت روبیکا با 4 روش)

اما از آنجایی که از آن فقط به اسم نظارت و کنترل فرزندان یاد میشود، حالتی قانونی و درست دارد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر هم که قصد شما از هک کردن کسی خوب باشد، نفوذ به اکانت دیگران و بدون اجازه آنها، تجاوز به حریم شخصی و کار اشتباهی است.

برای مقابله با این روش هک شدن هم راه آنتی ویروس می تواند موثر باشد. اگر این روش مشکل را حل نکرد، شما می توانید خودتان برنامه گوشی را در تنظیمات چک و بررسی کنید و برنامه های مشکوک را پاک کنید. برای پیشگیری هم باید مراقب برنامه هایی که روی گوشی خود نصب می کنید کنترل داشته باشید و مراقب باشید کسی برای شما برنامه ای نصب نکند.

 

روش سوم: اسپوفینگ هک تلگرام

در مقاله های مربوط به هک واتساپ، درباره روش اسپوفینگ بسیار صحبت کردیم. اسپوفینگ یا حمله جعل، یکی از انواع روش های هک است که البته در هک واتساپ دیگر تاثیری ندارد و تلگرام نیز در بسیاری از مقالات و اخبار گفته شده که در برابر این روش مقاوم است. اما یک روش برای عملی کردن روس اسپوفینگ روی تلگرام وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شویم.

برای عملی کردن روش اسپوفینگ در تلگرام شما در وهله اول نیاز به یک برنامه به اسم Free Text دارید و باید این برنامه را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. شما میتوانید در این برنامه با شماره های مختلف یک اکانت بسازید و بی دردسر وارد آن شوید. بعد از این مرحله، شما باید تلگرام را روی گوشی خود نصب کرده، برای ورود با شمارره مورد نظر تلاش کنید و اینجاست که کد تایید در Text Free ارسال شده است. از این روش شما می توانید اسپوفینگ برای تلگرام را خیلی راحت انجام دهید.

در فیلم زیر، بیشتر با این رو آشنا می شویم.

روش چهارم: هک تلگرام با مهندسی اجتماعی و زیر مجموعه های آن

در دیگر مقاله های سایت ایران سوشیال نیز اشاره کرده ایم که مهندسی اجتماعی و همه روش هایی که به واسطه آن انجام می شوند و کسی را هک می کنند را می توان خطرناک ترین روش های هک دانست. البته گرچه که یک هکر برای هک کردن شخصی، باید مهندسی اجتماعی بلد باشد و هک کردن مثل تصورات شما که شخصی را پشت سیستم و در حال وارد کردن کد های عجیب و غریب می دانید نیست.

بسیاری از روش های هک، به مهندسی اجتماعی نیاز دارند و به خاطر مهندسی اجتماعی قوی است که جواب می دهند. فیشینگ یکی از این روش هاست که البته معمولا برای شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام مورد استفاده قرار میگیردو نه برای پیامرسانی مثل تلگرام. ولی ممکن است که برای هک تلگرام نیز از این روش استفاده شود. در ادامه روشی برای فیشینگ و هک تلگرام را مثال می زنیم.

تصور کنید قصد دارید شخص خاصی را هک کنید. در ابتدا از طریق مهندسی اجتماعی با شخص ارتباط برقرار می کنید. پس از مدتی باید اعتماد او را جلب کنید. در طول  کسب اعتماد، شما نرم افزاری شبیه به تلگرام را طراحی می کنید. نرم افزاری که به هنگام وارد شدن شماره، شماره را برای شما ارسال کند و شما نیز آنها را در تلگرام وارد کنید. سپس کد تایید که برای شخص وارد می شود در نرم افزار شما وارد می شود و این کد هم برای شما ارسال می شود و می توانید به راحتی آن شخص مورد نظر را هک کنید.

پیشنهاد مطالعه :  هک تلگرام با روش اصولی و 100% تضمینی!! (بدون شماره و آیدی)

نکته مهم مهندسی اجتماعی این است که یک روش کند است و ممکن است هفته ها طول بکشد و باید برای آن یک برنامه خیلی دقیق و البته حوصله بسیار زیاد داشته باشید. برای مقابله با مهندسی اجتماعی هم باید این روش خطرناک را به بهترین شکل ممکن  بلد باشید تا بتوانید در مقابل آن ایستادگی کنید. اگر دوست دارید تا مهندسی اجتماعی را بیشتر بشناسید، می توانید از طریق این لینک، به مقاله «مهندسی اجتماعی چیست؟» سری بزنید.

 

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی ایران سوشیال، شما را با 4 روش اصلی و عمده هک تلگرام بدون دسترسی به گوشی طرف مقابل، که احتمال استفاده از آنها توسط هکر ها زیاد است را به شما آموزش دادیم تا بتوانید به واسطه آنها، روش های مقابله را نیز یاد بگیرید تا در تلگرام هک نشوید.

 

سوالات متداول

  • آیا تلگرام قابل هک شدن است؟ بله؛ هیچ شبکه اجتماعی در جهان غیر قابل هک نیست و امکان هک شدن تلگرام نیز هر چقدر هم کم باشد، وجود دارد و باید مراقب آن باشید.
  • دانستن روش های هک تلگرام چه فایده ای دارد؟ شما می توانید با یاد گرفتن روش های هک تلگرام، به آنها اشراف داشته باشید و توسط این روش ها هک نشوید و به این شکل امنیت اکانت خود را افزایش دهید.
  • RAT جیست؟ آر اِی تی یکی نوع بد افزار از نوع تروجان است که به سیستم نفوذ می کند و آسیب وارد می کند و اطلاعات را نیز برای هکر ارسال می کند.
  • آیا اسپوفینگ برای تلگرام نیز جواب می دهد؟ بله؛ چندین برنامه برای راحت تر کردن روش اسپوفینگ برای هک تلگرام وجود دارند که در مقاله معرفی می شوند.

 

«اطلاعیه ی مهم»
با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.
آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.
با تجدید احترام

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور