بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران: شبکه های اجتماعی امروزه به یکی از مهم ترین انواع برنامه تبدیل شده که همه ما روی گوشی های هوشمند خود، یکی از آنها را داریم و از آن برای در ارتباط بودن با دیگران استفاده می کنیم و برایمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار اند. اینستاگرام، یکی از محبوب ترین برنامه های شبکه اجتماعی یا Social Media است که در آن اتفاقات زیادی می افتد و روزانه تعداد بسیار زیادی از آدم های مختلف در آن عکس و فیلم های مختلف را پست یا استوری می کنند.

اینستاگرام یکی از انواع شبکه های اجتماعی است که برای وارد شدن به آن، شما به یک Username و یک Password نیاز دارید و باید با رمز عبور وارد اکانت شوید. به همین خاطر هک شدن اکانت های اینستاگرام به یک کار بسیار راحت تبدیل شده و شما باید همیشه مواظب اکانت های اینستا خود باشید. در حال حاضر بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران، یک کاری است که خیلی ها دوست دارند انجام دهند و اکانت های دیگران را هک کنند.

در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، تلاش داریم تا شما را به طور کامل با روش های هک اینستا به واسطه بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران را به شما آموزش دهیم که توسط این روش ها هک نشوید و یک روش مقابله برای هک شدن پسوردتان را نیز به شما بگوییم.

بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران؛ هک کردن اینستا با پسورد

تقریبا همه روش های هک اینستا به این شکل است که هکر باید پسورد اینستا شما را پیدا کند یا آن را کرک کند و بتواند اکانت شما را هک کند. بیشتر روش های مختلف نیز به طوری هستند که یا به صورت آسان و یا به صورت سخت، هکر در تلاش است که رمز شما را از شما بگیرد یا آن را بشکند. در ادامه قصد داریم تا سه روش اصلی بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران را به شما توضیح دهیم.

پیشنهاد مطالعه :  ویژگی هکر خوب اینستاگرام چیست؟

1: Password Cracker ها

پسورد کرکر ها دسته ای از برنامه ها هستند که برای شکستن و پیدا کردن رمز های مختلف به کار می روند و از آنها برای ورود به اکانت های دیگران استفاده می شود. این برنامه ها یکی از روش های هک اینستاگرام است که متاسفانه اینستاگرام نیز راه آنها را هموار کرده است و جلوی این برنامه ها را نمی گیرد.

همه ما با کد ریکپچا یا همان “من ربات نیستم” گوگل آشنایی داریم. بسیاری از سایت ها این کد را در سایت خود می گذارند تا بتوانند از ورود ربات ها به سایت و هک شدن اکانت های شبکه اجتماعی جلوگیری کنند. نبود این کد باعث می شود که ربات های مختلف توانایی داشته باشند که به راحتی وارد سایت اینستاگرام شوند و تا هر چند پسورد که لازم است را بررسی کنند تا بتوانند به راحتی اکانت های اینستاگرام را به وسیله پسوردشان هک کنند.

هک اینستاگرام

2: Key logger ها

کی لاگر ها نیز دسته ای از بد افزار ها هستند که در سیستم های اندروید و ویندوز و هر نوع سیستم عامل دیگری نصب می شوند و تمامی کلیک هایی که روی کیبورد انجام می شود را در یک فایل Log ذخیره می کند و برای هکر می فرستد. در این روش هکر ها می توانند با فقط فریب دادن شما به طوری و وادار کردنتان به ورود به اکانت، خیلی راحت پسورد شما را از خود شما بگیرند و به راحتی از طریق آن شما را هک کنند.

3: فیشینگ (Phishing)

فیشینگ یکی از مهم ترین روش های زیر مجموعه مهندسی اجتماعی است که برای بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران یا هر رمز دیگری استفاده می شود. در این روش که به هک اینستاگرام با صفحه جعلی نیز مشهور است، هکر با درست کردن برنامه ای شبیه اینستاگرام یا صفحه ورود اینستاگرام در فضای اینترنت، به طوری شما را فریب می دهد که اطلاعات ورود خود یعنی Username و Password خود را در آن وارد کنید و اگر این کار را بکنید، به جای وارد شدن به اینستا، رمزتان را دو دستی تقدیم هکر کرده اید.

پیشنهاد مطالعه :  بازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری با 3 روش تصمینی

از دیگر دسته برنامه ها و سایت هایی که برای فیشینگ استفاده می شوند، برنامه هایی هستند که کاربران اینستاگرامی را فریب می دهند. برای مثال برخی از برنامه های فالووریاب اینستا، یوزرنیم و پسورد شما را می خواهند و اگر اینها را در برنامه وارد کنید، خودتان دو دستی خود را در معرض هک شدن قرار داده اید.

روش مقابله با کرک شدن پسورد

دو روش برای مقابله با لو رفتن و یا کرک شدن پسورد اینستاگرام وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند به راحتی شما را در مقابل روش های هکی که در بالا گفته شد، مصون کند. راه اول استفاده از یک پسورد قوی است. پسورد کرکر ها نمی توانند رمز های عبور پیچیده را هک کنند و شما میتوانید با گذاشتن یک رمز قوی که باید طولانی باشد و حاوی حرف های کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و کاراکتر های خاص باشد؛ اجازه دسترسی پسورد کرکر ها به اکانت خود را از بین ببرید. اما اگر این پسورد نیز لو رفت چکار کنیم؟

تایید دو مرحله ای، دومین سد محکم شما در برابر هکر هاست و با استفاده از آن می توانید خیلی راحت نگرانی های هک شدن را کنار بگذارید. با فعال کردن این گزینه شما بعد از هر ورود خود، یک کد شش رقمی از Facebook که شرکت مادر اینستاگرام است دریافت می کنید و تا زمانی که این کد را وارد نکنید اجازه ورود نخواهید داشت. هکر ها نیز هیچ راهی ندارند تا این کد را بدون دسترسی به سیم کارت و گوشی شما پیدا کنند. پس تایید دو مرحله ای (Two Step Verification) را می توان بهترین سد دفاعی شما در برابر هکر ها دانست.

پیشنهاد مطالعه :  چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟ (دریافت سریع تیک آبی)

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با روش های مختلف هک و بدست آوردن رمز اینستاگرام دیگران آشنا کنیم تا آنها و روش مقابله با آنها را به خوبی بشناسید و به واسطه این روش ها هک نشوید.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور