استفاده مسئولانه از تلفن همراه  در کنار کنترل و امنیت کودکان با موبایل  می تواند برای کودکان بسیار مناسب و مفید باشد.شما می توانید با استفاده  مناسب از تلفن  ، فرزند خود را به استفاده مسئولانه از تلفن همراه ترغیب کنید.بهتر است در مورد قوانین تلفن همراه با فرزند خود بحث و توافق کنید.این قوانین ممکن است مواردی را که فرزند شما از تلفن استفاده می کند و همچنین اینکه چه زمان ، کجا و میزان استفاده از آن را شامل شود.

 استفاده مسئولانه از تلفن همراه

اگر به فکر دادن یک گوشی هوشمند به فرزندتان هستید ، مهم است که چگونه به کودک خود در یادگیری استفاده مسئولانه از تلفن در کنار کنترل و امنیت کودکان با موبایل کمک کنید.

چند مورد از رفتارهای مسئولانه از تلفن همراه  برای کنترل و امنیت کودکان با موبایل:

 • به قوانین خانواده در مورد استفاده از تلفن پایبند باشید
 • مدیریت هزینه ها با پیگیری تماس ، متن و استفاده از داده ها
 • شارژ و ایمن نگه داشتن تلفن و از بین رفتن یا آسیب رساندن به آن
 • ایمنی و احترام در تماس ها ، متن ها و پست های رسانه های اجتماعی.
 • مدل سازی نقش استفاده از تلفن همراه مسئول

شما می توانید با یاد دادن و استفاده درست و سالم از تلفن ، کودک خود را به استفاده  از تلفن همراه ترغیب کنید.برای شروع می توانید به فکر استفاده درست  از این فناوری باشید. به عنوان مثال ، در زمان خوردن وعده های غذایی خانوادگی یا سایر فعالیت ها از طریق تلفن می توانید در این مواقع به خاموش کردن تلفن خود بپردازید. این یک مثال عالی برای کودک شماست.

 استفاده مسئولانه از تلفن همراه

قوانینی برای استفاده از تلفن همراه

اگر می خواهید در وضع قوانینی که به منظور کنترل و امنیت کودکان با موبایل می گذارید،  موفق باشید بهتر است ابتدا در این زمینه با آنها به بحث و گفتگو بپردازید و با آنها به توافق برسید که در چه زمان هایی و چه مکان هایی از تلفن خود استفاده کنند.

چند نمونه از قوانین استفاده از  تلفن همراه

فرزند شما باید به تماس ها و پیامک های شما پاسخ دهد. کودک شما همچنین می تواند از تلفن خود برای برقراری ارتباط با دوستان و گوش دادن به موسیقی استفاده کند. کودک شما نمی تواند از تلفن برای تماشای آنلاین فیلم استفاده کند. بسته به سن کودک شما ، او باید قبل از بارگیری برنامه های جدید از شما اجازه بخواهد.

قوانینی برای استفاده از تلفن همراه

استفاده ایمن از تلفن همراه

اگر کودک شما از تلفن همراه خود برای برقراری ارتباط با دیگران یا دسترسی به اینترنت استفاده می کند  ، این کار کودک شما را در معرض خطراتی مانند آزار و اذیت اینترنتی ، ارسال پیام کوتاه ، محتوای نامناسب و تماس با افراد غریبه قرار می دهد.با آموزش ایمنی اینترنت به کودک می توانید به محافظت از کودک در برابر محتوا  اینترنت و فعالیت های پرخطر یا نامناسب کمک کنید.

پیشنهاد مطالعه :  برنامه ردیابی گوشی همسر به صورت رایگان برای گوشی های اندرویدی

همچنین می توانید با فرزند خود در مورد:

 • مدیریت تنظیمات ایمنی و حریم خصوصی در تلفن آنها  به عنوان مثال ، بررسی خصوصی بودن نمایه های شبکه های اجتماعی و قفل کردن تلفن با پین
 • وارد نکردن مشخصات شخصی مانند نام ، آدرس یا تاریخ تولد به حسابها یا فرمهای آنلاین
 • پذیرش درخواست های جدید دوستانه در شبکه های اجتماعی فقط از افرادی که آنها را رو در رو می شناسند
 • بررسی اینکه کدام برنامه ها از خدمات موقعیت مکانی استفاده می کنند و خدمات غیرضروری را خاموش کنید. این می تواند اطمینان حاصل کند که فرزند شما مکان خود را به افراد نزدیک که نمی دانند نشان نمی دهد.

در اینجا بسیاری از برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل وجود دارد که به آنها برنامه های امن کودکان یا برنامه های محافظت از کودکان نیز گفته می شود که به منظور کمک به شما در نظارت بر کودک شما ساخته و طراحی شده است .در این مقاله ، ما در حال بررسی برخی از برترین برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل هستیم که باید موارد ضروری را در نظر بگیریم.

نقش برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل

نقش برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل

قبل از اینکه به بررسی موارد ضروری برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل  بپردازیم ، بیایید در مورد برنامه های ایمنی و اینکه چگونه می توانند به شما در حفظ کنترل و امنیت کودکان با موبایل کمک کنند، صحبت کنیم.

برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل برنامه ای است که شما می توانید برای کمک به ردیابی موقعیت مکانی کودک خود ، نظارت بر پیام های متنی و تماس های وی ، مسدود کردن محتوای خاص با استفاده از موتورهای جستجوی ایمن برای کودکان و تعیین محدودیت های زمانی برای استفاده از دستگاه تلفن همراه وی بارگیری کنید . این برنامه ها گاهی اوقات فقط برای رایانه در دسترس هستند ، برخی از آنها هم در Android و هم در iOS موجود هستند و برخی از آنها را می توان در هر دو رایانه و دستگاه های تلفن همراه استفاده کرد.

ویژگی های ارائه شده توسط برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل به والدین  این امکان  را می دهد که  تهدیدهای احتمالی را قبل از اینکه  واقعیت تحقق یابد، پیدا کنند . والدین می توانند مراقب علائم شکارچیان جنسی ، سرقت هویت ، مزاحمت اینترنتی باشند و در سایر مواردی  که ممکن است خطری برای فرزندان آنها باشد، باخبر شوند. امکان مسدود کردن برخی از وب سایت ها ، کنترل محتوایی را که فرزندانشان در معرض آنها قرار دارند، توسط والدین کنترل می شود. توانایی تعیین محدودیت های زمانی در استفاده از دستگاه های تلفن همراه به والدین اطمینان می دهد که تمرکز فرزندانشان بر کار در مدرسه و افراد اطرافشان است.

5 برنامه برتر کنترل و امنیت کودکان با موبایل


نصب نرم‌ افزار های کنترل والدینی یکی از بهترین راه‌ها برای مدیریت استفاده کودکان از موبایل است. این نرم‌افزارها به شما امکان می‌دهند تا زمان استفاده، نوع محتوا و حتی مکان فعلی کودکان را پیگیری کنید.

برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل اسپای۲۴

اسپای۲۴  را می توان به راحتی یک مرکز فروش کنترل والدین نامید. اگرچه ممکن است بتوانید برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل  دیگری را پیدا کنید که به صورت جداگانه با هر عملکردی کار می کنند ، اما مزیت اسپای۲۴ این است که به والدین امکان می دهد همه کارها را از یک برنامه کاربر پسند انجام دهند ، حتی اگر نوع دستگاه دیگری نسبت به فرزند خود داشته باشید. اگرچه این برنامه برای کودکان در هر سنی به خوبی کار می کند ، گفته شده است که نصب برنامه برای کودک نسبتاً آسان است.

برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل اسپای۲۴

ویژگی های برنامه کنترل و امنیت کودکاناسپای۲۴

 • ردیابی موقعیت مکانی GPS را فعال کنید . مکان فرزند خود را در هر زمان روی نقشه مشاهده کنید.
 • Geofencing   پارامترهای مکان را تنظیم کنید و در صورت ترک آن مکان از آنها مطلع شوید.
 • نظارت بر پیام های متنی ،پیام های ورودی و خروجی را کنترل کنید.
 • نظارت بر تماس ،مشاهده لیست های تماس ، سوابق تماس و تنظیم گزینه های لیست سیاه
 • نظارت بر اینترنت ، مشاهده تاریخچه اینترنت و مسدود کردن وب سایت ها ، تصاویر یا فیلم ها
 • نظارت بر زمان صفحه ، برنامه هایی را برای مدت زمان مجاز صفحه تنظیم کنید.
پیشنهاد مطالعه :  بهترین سامانه مراقبت از خانواده در دنیای مجازی 2023

برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل Net Nanny

Net Nanny   یکی دیگر از مدعیان برتر برنامه کنترل و امنیت کودکان، به دلیل طراحی بصری و برابری نزدیک بین  Android  و iOS شناخته شده است. چه دستگاه iOS داشته باشید و چه دستگاه های فرزندتان اندروید باشد ، یا بالعکس ، Net Nanny همچنان به درستی کار خواهد کرد. همچنین ، برخلاف بسیاری از برنامه های کنترل و امنیت کودکان با موبایل دیگر ، Net Nanny با دستگاه های Kindle Fire نیز کار می کند. آنها در BBB دارای درجه A هستند.

ویژگی های خالص :Net Nann

 • ردیابی موقعیت مکانی GPS فعال است ، از موقعیت مکانی فرزند خود در زمان واقعی دیدن کنید ، مکان های گذشته را مشاهده کنید ، مکان ها را در نقشه نمای کلی خانواده Net Nanny مشاهده کنید.
 • نظارت بر اینترنت ،فیلتر کردن محتوا در زمان واقعی ، مسدود کردن وب سایت ها ، تنظیم هشدارهای مربوط به فعالیت
 • نظارت بر زمان صفحه ، تنظیم ساعت منع رفت و برگشت دستگاه ، اینترنت را کاملاً مسدود کنید.
 • هشدارها ، تنظیم هشدارهای سفارشی در هر دستگاه برای جستجوی آنلاین
 • خوراک خانواده ، مروری بر فعالیت آنلاین بچه ها با یک نگاه ، در هر زمان در دسترس است.
 • داشبورد والدین ، داشبورد کاربر پسند برای کنترل همه تنظیمات

برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل Kaspersky

در حالی که برنامه کنترل و امنیت کودکان  Kaspersky  لزوماً یک مرحله برای کنترل والدین نیست ، اما یک ویژگی قدرتمند با قیمت کمتر از برخی از رقبای خود ارائه می دهد. این حتی برخی از ویژگی های منحصر به فرد را ارائه می دهد که ما در سایر برنامه های کودک ایمن ، مشاهده نمی کنیم. در حالی که این برنامه هم در iOS و هم در Android کار می کند ، کاربران عملکرد محدود دستگاه های iOS را گزارش می دهند.

ویژگی های برتر‎ Kaspersky Safe Kids‎ :

 • ردیابی موقعیت مکانی‎ GPS ‎را فعال کنید ، مکان کودک را در زمان واقعی مشاهده کنید
 • Geofencing‎ پارامترهای منطقه امن را تنظیم کنید
 • ردیابی باتری ،هشدارهای اعلان را برای کمبود باتری دستگاه کودک تنظیم کنید
 • نظارت بر اینترنت ، فیلترها را برای مسدود کردن برخی از وب سایت ها و مطالب تنظیم کنید
 • نظارت بر زمان صفحه ، برنامه های زمانی صفحه را برای دستگاه کودک تنظیم کنید
 • نظارت بر شبکه اجتماعی ، نظارت بر فعالیتهای فیس بوک کودکان
 • هشدارها ، تنظیم هشدارهای بی درنگ
پیشنهاد مطالعه :  چگونگی هک اسکایپ: کنترل پیام‌ها و تماس‌های اسکایپ از راه دور

برنامه کنترل والدین Bark

وب سایت Bark’s از داشتن بیشترین میزان پوشش در بین سایر ابزارهای نظارت ، تبلیغ می کند زیرا انواع مختلفی از وب سایت ها و برنامه های کنترل و امنیت کودکان  را تحت پوشش خود دارد. الگوریتم های منحصر به فرد آن ، کلمات موجود در دستگاه کودک شما را تجزیه و تحلیل می کند تا تهدیداتی را قبل از وقوع شناسایی کند ، مانند آزار و اذیت اینترنتی ، استفاده از مواد مخدر ، پیام های فوری یا افکار خودکشی. Bark مواردی مانند نظارت بر ایمیل را پوشش می دهد که توسط بسیاری از رقبای آنها پوشش داده نمی شود.

5 برنامه برتر کنترل و امنیت کودکان با موبایل

ویژگی های Bark:

پیام متنی و نظارت بر ایمیل ، پیام های ورودی و خروجی را کنترل کنید.

نظارت بر شبکه های اجتماعی ،فعالیت در 24 شبکه اجتماعی را ردیابی می کند.

نظارت بر اینترنت ، سایت های بازدید شده را تجزیه و تحلیل می کند.

هشدارها ، همه فعالیت ها را تجزیه و تحلیل می کند و هشدارهای والدین را می فرستد.

درخواست های ورود به سیستم ، به والدین اجازه می دهد هر زمان خواستند مکان کودک را درخواست کنند.

5 برنامه برتر کنترل و امنیت کودکان با موبایل

ایمنی برای کودکان

برنامه ایمنی موبایل برای کودکان اصلاً برنامه کنترل و امنیت کودکان با موبایل  یا نظارت والدین نیست. پس چرا آن را در لیست 5 لیست برتر  قرار دادیم؟ در حالی که نظارت فعال و کنترل والدین مهم است ، ما فکر می کنیم همچنین مهم است که به کودکان بیاموزیم برای ایمن ماندن خود چه کارهایی انجام دهند و چه کاری نباید انجام دهند.

نتیجه‌گیری

با استفاده از این 11 روش کنترل و امنیت کودکان با موبایل را به دست بگیرید. با این تدابیر، می‌توانید به کودکان خود اجازه دهید از دنیای دیجیتال بهره‌برداری کنند و در عین حال از امنیت آن‌ها نگران نباشید.

آیا نصب نرم‌افزارهای کنترل والدینی ضروری است؟ بله، نصب نرم‌افزارهای کنترل والدینی به والدین امکان می‌دهد تا فعالیت‌ها و محتوای کودکان را پیگیری کرده و از امنیت آن‌ها اطمینان حاصل کنند.

آیا می‌توانم از مرورگرهای کنترل والدینی استفاده کنم؟ بله، بسیاری از مرورگرها امکاناتی برای کنترل والدینی ارائه می‌دهند که می‌توانید از آن‌ها بهره‌برید.

آیا کودکان باید در مورد استفاده امن از موبایل آموزش دیده باشند؟ بله، به کودکان خود آموزش دهید که چگونه از موبایل به صورت امن استفاده کنند تا از تهدیدات امنیتی جلوگیری شود.

آیا لازم است که همیشه مکان کودکان را پیگیری کنم؟ پیگیری مکان کودکان با توجه به شرایط و نیاز‌های خانواده متفاوت است، اما این امکان می‌تواند در موقعیت‌های خاصی مفید باشد.

آیا نیاز است که از اپلیکیشن‌های امنیتی مخصوص کودکان استفاده کنم؟ استفاده از اپلیکیشن‌های امنیتی می‌تواند به افزایش امنیت دستگاه‌های کودکان کمک کند، اما نیاز به استفاده از آن‌ها بستگی به شرایط دارد.

چگونه می‌توانم با کودکانم در مورد استفاده ایمن از موبایل صحبت کنم؟ با کودکان خود به‌طور صادقانه در مورد مخاطرات امنیتی و کاربرد صحیح موبایل گفتگو کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها مفاهیم را درک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه به صورت راه دور پیام‌های اسنپ‌چت شخصی را کنترل و نظارت کنیم؟

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور