ترفند های مهم در افزایش امنیت اینستاگرام

چند ترفند مهم برای افزایش امنیت اینستاگرام: اگر قرار باشد در مورد رسانه های اجتماعی صحبت کنیم که تصویر محور باشد و مخاطبان زیادی را هم جذب عملکرد خود کرده باشد، قطعا اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه هایی است که در این زمینه وجود دارد.

یکی از مسائلی هم که در مورد این برنامه خیلی مورد توجه قرار گرفته است امنیت آن است و در بین مردم خصوصا افراد معروف یا پیج هایی که فالور زیادی دارند این موضوع باب شده است که امنیت پیج خود را به افرادی می سپارند و ادعا می کنند که این شخص می تواند امنیت پیج من را تامین کند.

اما این موضوع چطور امکان پذیر است؟

این افراد که مستقیما به سرور های اینستاگرام دسترسی ندارند که بتوانند از طریق راه هایی مانند  کدنویسی و تقویت کد امنیت برقرار کنند!

پس این مسئله بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد و حتی باعث می شود که افراد کنجکاو شوند که از چه راه کارهایی و آیا من هم می توانم این کار را انجام دهم یا خیر؟

ولی لازم است که به شما بگوییم اصلا به شخصی نیاز ندارید که بخواهد از این طریق به شما و بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام خود کمک کند و چند راهکار ساده وجود دارد که اگر آن ها را به درستی انجام دهید دیگر لازم نیست نگران هک شدن و سرقت اطلاعاتتان باشید. در ادامه این مطلب در وب سایت ایران سوشیال؛ مجله امنیت شبکه های اجتماعی، قصد داریم تا شما را با این راهکار ها آشنا کنیم.

آموزش بالا بردن امنیت اینستا

 • به روز رسانی انجام دهید.

قطعا هر برنامه ای را که می شناسید و دائما از آن استفاده می کنید نسبت به اولین باری که آن را نصب کردید تابه حال دچار تغییرات زیادی شده است و دقیقا اینستاگرام هم شبیه به هر اپلیکیشن دیگری به مرور زمان با استفاده از تجربه کاربران و برنامه نویسان سعی می کند که عیب یابی کنید و ورژن بهتری را ارائه دهد.

بنابراین هرچند وقت یک بار خبری از آپدیت جدید این برنامه به گوش ما می رسد که بهتر است ما آن را به روز رسانی کنیم چون قبلنا تست شده و مشکلات آن برطرف شده است  و از لحاظ امنیتی هم در مرحله ی بالاتری قرار دارد و در کل همیشه نسخه ی جدید از فیلترهای متفاوتی عبور می کند.

پیشنهاد مطالعه :  برنامه هک اینستا با ایدی؛ مواظب باشید با ID و شمارتان هک نشوید!

البته برای این که از نسخه جدید استفاده کنید برای دانلود بهتر است که از مراجع معتبریی  مثل  google play  و  App Store  استفاده کنید.

بررسی امنیت اینستاگرام
 • از یک پسورد امنیتی قوی استفاده کنید.

اگر بخواهم خیلی ساده به شما بگوییم استفاده از یک پسورد ساده برابر است با هک شدن!!!!!!!

انتخاب پسورد قوی یکی از کارهایی است که شما را از خطر هک شدن نجات میده اما متاسفانه خیلی از کاربران اصلا به این موضوع توجه نمی کنند. این که یک پسوورد قوی داشته باشید می تواند امنیت پیج شما را تضمین کند و اگر قصد دارید خیلی جوانب احتیاط را رعایت کنید می توانید به صورت دوره ای و هرچند وقت یک بار پسووردتان را تغییر دهید.

البته برای این که یک پسوورد خوب انتخاب کنید باید حتما چندین مورد را رعایت کنید:

 1. پسوورد شما باید بین 8 تا 10 تا کاراکتر داشته باشید.
 2. پسوورد موردنظر باید ترکیبی از حروف و اعداد و علائم باشد.
 3. پسوورد انتخابی باید منحصر به فرد باشد ( منحصر به فرد بودن در این جا به این معناست که پسووردی را که برای پیج اینستاگرامتان انتخاب می کنید نباید مشابه پسووردهای شما در سایر شبکه های اجتماعی باشد. اگر هم مشکلتان این است که اگر قرار باشد برای هر اکانت و هر برنامه یک پسوورد متفاوت داشته باشم باعث می شود که من آن ها را فراموش کنم یا دچار اشتباه شوم، برنامه ای به اسم last pass password manager  وجود دارد که در نگهداری رمز های عبور و حفظ آن ها به شما کمک می کند.
 4. سعی کنید پسووردی که انتخاب می کنید قابل حدس زدن نباشد برای مثال بخواهید از یک عدد ساده مثل 12345678 استفاده کنید یا تاریخ تولد و شماره شناسنامه و… را به عنوان پسوورد در نظر بگیرید.
افزایش امنیت Instagram
 • تایید دومرحله ای را فعال کنید.

تایید دو مرحله ای قابلیتی در اینستاگرام است که دقیقا به منظور حفظ امنیت این اپلیکیشن طراحی شده است و حتی به جرات می توان گفت که از هک شدن های زیادی جلوگیری کرده است و به طبع سو استفاده هایی که از طریق اینستاگرام و اطلاعاتی که کاربران در پیج اینستاگرام خود را دارند، کمتر شده است.

 تایبد دو مرحله ای به چه صورت عمل می کند؟

در حقیقت عملکرد این قابلیت به این صورت است که زمانی که شما قصد دارید وارد پیج اینستاگرامتان شوید، یک پیامک برای شما ارسال می شود که این پیامک حاوی یک کد امنیتی است که به شماره ای که از آن قبلا برای ثبت نام استفاده کرده بودید فرستاده می شود.

و فقط زمانی می توانید وارد پیجتان شوید که این کد را به درستی وارد کنید، یعنی حتی اگر شخصی رمز عبور شما را  داشته باشد تا وقتی که به این  کد دسترسی نداشته باشد نمی تواند وارد پیج شما شود مگر این که به طریقی بتواند به گوشی همراه شما و اصلاعات پیامکی اتان دست یابد.

پیشنهاد مطالعه :  هک پسورد اینستاگرام بدون روت

از چه راهی می توان تایید دو مرحله ای را فعال کرد؟

برای فعال کردن  تایید دو مرحله ای کافی است  به قسمت  EDIT PROFILE و بخش تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید.

و در قسمت تنظیمات وارد بخش حفاظت و امنیت یا privacy and security  شوید.

و اگر به پایین صفحه نگاه کنید گزینه ی  two factor authentication  را می بیند که باید روی آن کلیک کنید و صفحه ی جدیدی برای شما باز می شود که اگر گزینه ی text massage رو بزنید یک پیامک که حاوی کد فعال سازی است برای شما ارسال می شود.

اما گاهی ممکن است این مراحل را طی کنید و کدی برای شما ارسال نشود نگران نباشد و از پایین صفحه گزینه ی resend code  را بزنید تا مجددا یک کد برای شما ارسال شود.

خب ! به همین سادگی تایید دومرحله ای شما فعال شد.

امنیت پیج اینستاگرام
 • وصل کردن اکانت فیس بوک به اینستاگرام

یکی از راه هایی که بتوان وارد اینستاگرام شد استفاده از اکانت فیس بوک است. با این کار می توانید امنیت پیجتان را بالا ببرید و به علاوه اگر زمانی پیج شما هک شد می توانید از این راه اقدام به بازگردانی کنبد.

انجام این کار خیلی ساده است و در چهار مرحله به سادگی آب خوردن قابل انجام است.

 1. وارد بخش تنظیمات شوید.
 2. وارد قسمت account شوید.
 3. بعد از آن linked account  را بزنید.
 4. گزینه یفیس بوک را انتخاب کنید در این جا وارد صفحه ی فیس بوک می شوید و می توانید با وارد کردن اصلاعاتتان آن را به حساب اینستاگرانتان متصل کنید.
 5. حساب اینستاگرامتان را شخصی کنید.

در کل رسانه های اجتماعی جایی یرای ارتباط برقرار کردن و به اشتراک گذاری مطالب با عموم مردم است و حتی اگر به اسمش هم توجه کنید این موضوع را متوجه خواهید شد.

این که کلمه ی عمومی گاهی باعث ایجاد مشکلات و سوءاستفاده هایی هم می شود البته اینستاگرام این قابلیت را در اختایر کاربران قرار داده است که بتوانند از یک حساب شخصی هم استفاده کنند و با انجام این کار علاوه بر حفظ اطلاعات باعث می شود که امنیت پیج ان ها بیشتر شود.

برای این که حسابتان را شخصی کنید راه ساده ای را پیش رو دارید به بخش تنظیمات اینستاگرام و گزینه ی private account  را انتخاب کنیدو به همین سادگی حساب عمومی شما تبدیل به یک حساب شخصی می شود.

چند نکته ی دیگر در مورد حفظ امنیت حساب اینستاگرام:

در این بخش میخواهیم درباره بخش دیگری از افزایش امنیت اینستاگرام صحبت کنیم؛ نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید تا امنیت اکانت خود را زیر سوال نبرید.  باید این نکات را رعایت کنید تا امنیت پیج خود را بالا ببرید.

ممکن است افراد مشکوکی شما را فالو کنند بنابراین بهتر است که آن ها را بلاک کنید.

کاربرد اینستاگرام این است که عکس ها و فیلم هایی که دوست دارید را در آن منتشر کنید و تا دوستان و آشنایانتان نیز آن را ببینند. اینکه افراد ناشناس شما را فالو می کنند، باید حواستان جمع باشد که به پیام های این افراد، به هیچ وجه جواب ندهید.

پیشنهاد مطالعه :  هک اینستاگرام با گوشی؛ با موبایل اینستا را هک کنید!

اجازه دسترسی برنامه های غیرمطمئن به اینستاگرام خود ندهید.

وقتی برنامه ای را نصب می کنید و از شما، دسترسی برای اینستاگرامتان را می خواهد، باید به آن شک کنید. یکی از راحت ترین راه ها برای هک یک حساب، اقدام از طریق بد افزار هاست.

هر لینکی را باز نکنید.

یکی دیگر از راه هایی که ممکن است افراد، وارد اکانت شما شوند، از لینک های ناشناس و مخرب است. شما باید مراقب لینک هایی که در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر روی آن کلیک می کنید باشید.

از برنامه های افزایش فالوور، فالوور یاب و … استفاده نکنید.

این طور برنامه ها معمولا برنامه های مخرب هستند و کاربرد خاصی هم ندارند. برای همین بهتر است که از این برنامه ها استفاده نکنید.

از یک شماره موبایل برای ایجاد چند اکانت استفاده نکنید.

یک نکته دیگر اینکه اگر چند اکانت دارید، برای تمامی آنها یک شماره تلفن، ثبت نکنید، زیرا با دسترسی به شما تلفن شما، می توانند هر دو اکانت شما را هک کنند.

قفل کردن اکانت اینستاگرام

بالا بردن امنیت در اینستاگرام با روش های کاربردی!

همه ی ما می دانیم روز به روز استفاده از فضای مجازی، به ویژه شبکه های اجتماعی در حال افزایش می باشد. یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در ایران، اینستاگرام می باشد که کاربران زمان زیادی از روز را در این اپلیکیشن سپری می کنند. به همین دلیل، حفظ امنیت پیچ اینستاگرام به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است. حتی تا جایی که بسیاری از افراد حاضرند برای این کار هزینه ی بسیاری زیادی را متحمل شوند. ما با روش های کاملا کاربردی و اصولی در زمینه ایمن سازی حساب اینستاگرام، به شما کمک می کنیم تا امنیت پیج خریداری شده خود را به سادگی آب خوردن افزایش دهید و درصد احتمال هک اینستاگرام خود را به زیر صفر برسانید.

«اطلاعیه ی مهم»
با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.
آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.
با تجدید احترام

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور